عدس یک غذای کامل است و انرژی لازم را برای کارهای بدنی برای انسان تامین می کند .برای همین در رژیم های غذایی از عدس و انواع غذاهایی که با عدس تهیه می شود استفاده می کنند. ما امروز طرز تهیه ککوی رژیمی عدس را برای شما قرار می دهیم .   مواد لازم: عدس […]

How-supply-Cutlets-lentils-for-iftar

عدس یک غذای کامل است و انرژی لازم را برای کارهای بدنی برای انسان تامین می کند .برای همین در رژیم های غذایی از عدس و انواع غذاهایی که با عدس تهیه می شود استفاده می کنند. ما امروز طرز تهیه ککوی رژیمی عدس را برای شما قرار می دهیم .

 

مواد لازم:

عدس سبز             ۱ فنجان پخته شده
ماش                       ۱ فنجان پخته شده
تخم مرغ                ۳ عدد
نمک دریا و فلفل    به میزان لازم
ریحان تازه             ۱  دسته (دسته های کوچک)
جعفری                  ۱ دسته (دسته های کوچک)
پیازچه                  ۱ دسته (دسته های کوچک)
زردچوبه              ۲ قاشق چای خوری
پیاز                      ۱ عدد
دارچین                 ۱ قاشق چای خوری  (اختیاری)
آرد نخود             ۱/۲ فنجان
روغن                    به میزان لازم

طرز تهیه:

ماش و عدس را با ۳ لیوان آب و مقداری نمک بپزید و بعد از پخت عدس و ماش را از باقی مانده آب جدا کنید و بگذارید سرد شود. بعد از این مرحله تمام سبزیجات مواد لازم را (ریحان، جعفری، پیازچه)را به همراه پیاز خرد شده و کمی روغن و زرد چوبه بپزید و بعد از پخت کامل اجازه دهید که این مواد هم سرد شوند.سپس عدس و ماش پخته شده را با سبزیجات پخته شده و تخم مرغ ها و آرد خیلی خوب مخلوط کنید.

در ماهیتابه کمی روغن بریزید و اجازه دهید گرم شود سپس یک قاشق از مواد را در ماهیتابه قرار دهید و با پشت قاشق کمی آن را صاف کنیدو به آن شکل بدهید. حدودا برای سرخ کردن این کوکو ۲ تا ۳ دقیقه زمان کافیست. مابقی مواد را هم به همین شکل سرخ کنید ، توجه کنید که برای رژیمی تر شدن این غذا از روغن بسیار کم برای سرخ کردن استفاده کنید و ترجیحا از روغن زیتون .برای سرو این غذا از گوجه فرنگی و ریحان تازه استفاده کنید چون طعم این غذا را خیلی خوشمزه تر می کند.