پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: منصور مرادی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با انتقاد از تداوم واردات چمدانی تلفن همراه به داخل کشور، گفت: به‌یقین واردات چمدانی تلفن همراه به ضرر اقتصاد کشور است و تداوم این مسئله آسیب‌های بسیاری را به واردکنندگان قانونی تلفن همراه می‌زند. نماینده […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

منصور مرادی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با انتقاد از تداوم واردات چمدانی تلفن همراه به داخل کشور، گفت: به‌یقین واردات چمدانی تلفن همراه به ضرر اقتصاد کشور است و تداوم این مسئله آسیب‌های بسیاری را به واردکنندگان قانونی تلفن همراه می‌زند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تداوم واردات چمدانی تلفن همراه نشان دهنده آن است که اول آنکه باید نظارت‌ها برای جلوگیری از ورود این گونه کالاها تشدید شده و دوم آنکه باید قوانین سختگیرانه برای قاچاقچیان وضع و اجرایی شود.

وی با بیان اینکه واردات تلفن همراه تنها باید از طریق واردکنندگان قانونی و مبادی رسمی صورت گیرد، افزود: واردکنندگان قانونی نگرانند که تداوم واردات چمدانی موجب تشدید تلاطمات بازار و ورشکستگی شرکت ها به دلیل رقابت نابرابر با واردکنندگان چمدانی شود.

مرادی تصریح کرد: به‌یقین ساماندهی واردات تلفن همراه و مقابله با واردات غیرقانونی این محصول به نفع کشور و اقتصاد ملی نیست چراکه وقتی این کالا از طریق قانونی وارد شود، درآمدهای حاصل از دریافت عوارض، مالیات و حق گمرکی به خزانه کشور واریز خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: این موضوع بارها مطرح شده که واردات غیررسمی کالا به‌ویژه کالاهای الکترونیکی مانند تلفن همراه، مشکلاتی به‌دنبال دارد چراکه با روش‌های مانند واردات چمدانی هیچ‌کس پاسخگوی کیفیت این کالا نیست و عملا مصرف‌کنندگان متضرر می‌شوند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار سیاسی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.