پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش رسانه ۷، فرانک ریبری که در تابستان اخیر پس از ۱۲ سال حضور در بایرن مونیخ و کسب افتخارات و عناوین قهرمانی متعدد، این تیم را به مقصد فیورنتینا ترک کرد، در گفت‌وگو با نشریه آلمانی «بیلد» با اشاره به اینکه با هم‌تیمی‌های قدیمی‌اش هنوز در ارتباط است، گفت: […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

به گزارش رسانه ۷، فرانک ریبری که در تابستان اخیر پس از ۱۲ سال حضور در بایرن مونیخ و کسب افتخارات و عناوین قهرمانی متعدد، این تیم را به مقصد فیورنتینا ترک کرد، در گفت‌وگو با نشریه آلمانی «بیلد» با اشاره به اینکه با هم‌تیمی‌های قدیمی‌اش هنوز در ارتباط است، گفت: هنور هم با بیشتر بازیکنان بایرن مونیخ در ارتباط هستم، مانوئل نویر، توماس مولر، دیوید آبالا، ژروم بواتنگ، سرژ گنبری و خاوی مارتینس. حتی اولی هوینس اخیراً با من تماس گرفت که این حرکت او خیلی خوشحالم کرد. دوستی‌ها بین ما همچنان پابرجاست. همه از من می‌پرسند که «چه زمانی به بایرن مونیخ برمی‌گردی؟»

وی همچنین در تمجید از بال آلمانی باواریایی‌ها که در برتری ۷ بر ۲ این تیم مقابل تاتنهام در هفته دوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان چهار گل به ثمر رساند و ستاره تیمش بود، اظهار داشت: بابت عملکردی که سرژ (گنبری) در بازی با تاتنهام از خود ارائه کرد، خیلی خوشحال شدم. زدن چهار گل در یک نیمه، شگفت‌انگیز است. گنبری بازیکنی است که خیلی زود یاد می‌گیرد و خوشحالم که اوضاع برای او به خوبی پیش می‌رود. گنبری حالا قدرت و اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا کرده است.

بال فرانسوی بنفش‌پوشان فلورانس در مواجهه با این پرسش که «آیا گنبری می‌تواند ریبری جدید بایرن باشد؟»، تأکید کرد: من مقایسه‌های اینچنینی را دوست ندارم. در فرانسه به من لقب زیدان جدید را داده بودند، اما زیدان، زیدان است. ریبری، ریبری است. کومان، کومان است. گنبری هم گنبری است. هر بازیکنی روش خاص بازی خود را دارد. سرژ دوران حرفه‌ای طولانی پیش روی خود دارد.

ریبری درباره وضعیت کنونی بایرن مونیخ که پس از جدایی وی و آرین روبن وارد دوره جدیدی شده است، یادآور شد: بایرن حالا انعطاف‌پذیرتر شده است و می‌تواند با سیستم‌های متفاوت بازی کند. حضور کوتینیو در زمین هم به سود لواندوفسکی است. فیلیپه همیشه توپ می‌خواهد و روبرت را به خوبی می‌بیند. او بازیکنی مسئولیت‌پذیر است و هم‌تیمی‌هایش را به خوبی در بازی درگیر می‌کند حالا چه بال‌های تیم باشند، چه لواندوفسکی.

بال پیشین تیم ملی فرانسه همچنین در خصوص اختلافی که بین مانوئل نویر و تِراِشتگن در تیم ملی فوتبال آلمان به وجود آمده، گفت: تِراِشتگن دروازه‌بانی استثنایی است که در بارسلونا هم عملکرد خیلی خوبی داشته است، اما من سال‌ها تجربه بازی کنار نویر را دارم و باید بگویم اگر مانوئل صد درصد آماده باشد، دروازه‌بانی بهتر از او در دنیا وجود ندارد و این در مورد تیم ملی آلمان هم صدق می‌کند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره تفاوت دو لیگ بوندس‌لیگا و سری A ایتالیا خاطرنشان کرد: سری A لیگی کاملاً متفاوت است و بیشتر لیگی تاکتیکی است. در بوندس‌لیگا اما معمولاً کل اعضای تیم در زمین می‌دوند و بازی فراز و نشیب بیشتری دارد. در مجموع هر دو لیگ جذابیت‌های خاص خود را دارند.

فرانک ریبری که در زمان حضورش در بایرن مونیخ در ۴۲۵ بازی از رقابت‌های مختلف ۱۲۴ گل به ثمر رساند، تصریح کرد: من می‌توانستم به بازی در بایرن مونیخ ادامه دهم و هنوز هم پتانسیل بازی در چنین سطحی را دارم، اما زندگی همین است و باید برخی چیزها را پذیرفت و فصل جدیدی در زندگی‌تان باز کنید. بازی خداحافظی‌ام در بایرن مونیخ هم فوق‌العاده بود.

بال بنفش‌پوشان فلورانس که این فصل در شش بازی سری A موفق به زدن دو گل شده است، درباره بازنشستگی هم‌تیمی پیشین خود هم اظهار داشت: وقتی شنیدم که روبن کفش‌هایش را آویخته است، ناراحت شدم، چون او می‌توانست به بازی کردنش ادامه دهد، اما خود آرین بهتر از هر کسی نسبت به وضعیت بدنی‌اش آگاه است و می‌تواند بهترین تصمیم را بگیرد. آرین حالا می‌تواند به معنای واقعی از زندگی‌اش لذت ببرد.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.