پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش خبرگزاری رسا، هندوستان روز شنبه (امروز) اعلام کرد که پس از گذشت دو ماه از اعمال محدودیت‌های ارتباطی در منطقه هیمالیایی هند، خدمات ارتباطی تلفن همراه در روز دوشنبه در کشمیر به حالت اول خود بازمی‌گردد. براساس گزارش خبرگزاری «رویترز»، «روهیت کانسال» سخنگوی دولت جامو و […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

به گزارش خبرگزاری رسا، هندوستان روز شنبه (امروز) اعلام کرد که پس از گذشت دو ماه از اعمال محدودیت‌های ارتباطی در منطقه هیمالیایی هند، خدمات ارتباطی تلفن همراه در روز دوشنبه در کشمیر به حالت اول خود بازمی‌گردد.

براساس گزارش خبرگزاری «رویترز»، «روهیت کانسال» سخنگوی دولت جامو و کشمیر گفت که تمام خطوط تلفن‌های همراه روز ۱۴ اکتبر (۲۲مهر) از ساعت ۱۲ ظهر برقرار خواهد شد. 

وی روز شنبه (امروز) به مطبوعات گفت که این اقدام در ۱۰ منطقه از کشمیر اعمال می‌شود.  

به دنبال افزایش تنش‌ها میان هند و پاکستان بر سر کشمیر، دهلی نو  ماده ۳۷۰ قانون اساسی خود را که خودمختاری ایالت «جامو و کشمیر» و اختیارات ویژه آن را به رسمیت می‌شناسد، لغو کرد. این ماده قانونی، اختیارات حکمرانی را غیر از مسائل دفاعی، امور خارجی و ارتباطات منطقه‌ای به یک نهاد قانونگذاری محلی محول می‌کرد.

 از دهه ۱۹۵۰ میلادی جامو و کشمیر که بر سر مناطقی از آن اختلاف‌های ارضی بین دهلی نو، اسلام آباد و پکن وجود دارد، ایالتی خودمختار بود و لغو این خودمختاری با واکنش تند پاکستان مواجه شده است./۸۴۷/ب

منبع: فارس

جدیدترین عکس های خبری جدیدترین عکس خبری را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.