پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: رضا رحمانی عصر شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی پنج پروژه صنعتی در سنقروکلیایی افزود: توزیع پروژه های صنعتی و معدنی در کشور متوازن انجام نشده و ما به دنبال ایجاد توازن در این حوزه هستیم. یکی از استانهایی که برای ایجاد توازن صنعتی و معدنی در کشور […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:


رضا رحمانی عصر شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی پنج پروژه صنعتی در سنقروکلیایی افزود: توزیع پروژه های صنعتی و معدنی در کشور متوازن انجام نشده و ما به دنبال ایجاد توازن در این حوزه هستیم. یکی از استانهایی که برای ایجاد توازن صنعتی و معدنی در کشور در اولویت وزارتخانه صمت است، کرمانشاه می باشد.


وی، احیا و فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و خرد را در اولویت کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: رویکرد کاری ما حمایت از تولیدکننده، تسهیل تولید و تشویق صادرات با درنظر داشتن بازار مصرف داخلی و جلوگیری از خام‌فروشی است.


وی اضافه کرد: صنایع و معادن کوچکتر چون آسیب پذیرتر هستند باید بیشتر مورد حمایت قرار گیرند تا موجودیت آنها حفظ شود و این رویه در شیوه کاری ما نمود دارد.


رحمانی در ادامه گفت: در حوزه ساخت قطعات خودرو، کرمانشاه جز استانهای اولویت دار سیاست‌های کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت است لذا استاندار کرمانشاه می‌تواند با گردآوری تصمیم گیرندگان صنعت خودرو از این امتیاز برای ایجاد اشتغال در استان استفاده کند.


وی همچنین اضافه کرد: برنامه امروز تنها افتتاح چند طرح صنعتی و معدنی نیست، بلکه امروز اینجا جمع شده ایم که مراسم آغاز حرکت سنقروکلیایی در مسیر صنعتی شدن را برگزار کنیم.


با حضور وزیر صمت عملیات اجرایی طرح های تولیدی؛ کنسانتره آهن با ظرفیت ۱۵ هزار تن و اشتغال ۵۰ نفر، کنسانتره منگنز با ظرفیت پنج هزار تن و اشتغال ۲۵ نفر، سولفات منگنز با ظرفیت هزار و ۷۰۰ تن و اشتغال ۲۵ نفر، انواع داروهای منشاء گیاهی با ظرفیت ۱۵ میلیون عدد در سال و اشتغال ۳۰ نفر و نوار و لوله آبیاری از نوع پلی اتیلن با ظرفیت ۲ هزار و ۱۰۰ تن و اشتغال ۵۲ نفر آغاز شد.


شهرستان سنقر و کلیایی با ۹۲ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه واقع شده است./ ایرنا

آخرین اخبار اجتماعی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.