پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: دفتر « عادل عبدالمهدی »، نخست وزیر عراق روز شنبه بیانیه‌ای درباره « کمیته عالی تحقیق » مربوط به وقایع همراه با تظاهرات اعتراض آمیز اخیر در این کشور صادر کرد. در این بیانیه آمده است: در پاسخ به خطبه روز جمعه مرجعیت دینی و به منظور […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:


دفتر « عادل عبدالمهدی »، نخست وزیر عراق روز شنبه بیانیه‌ای درباره « کمیته عالی تحقیق » مربوط به وقایع همراه با تظاهرات اعتراض آمیز اخیر در این کشور صادر کرد.


در این بیانیه آمده است: در پاسخ به خطبه روز جمعه مرجعیت دینی و به منظور تکمیل تحقیق‌های جاری، دولت یک کمیته عالی تحقیق را تشکیل داده است که مرکب از وزارتخانه‌های ذیربط، دستگاه‌های امنیتی و نمایندگانی از شورای عالی قضایی، مجلس نمایندگان و کمیسیاری حقوق بشر است تا به نتایج عینی و مشخصی دست یابد.


به گزارش وبگاه خبری موازین نیوز، دفتر نخست وزیر عراق افزود: این کمیته قصد دارد عاملان (عاملان کشتار و خونریزی در جریان اعتراضات اخیر) را به دستگاه قضایی ارجاع دهد تا عادلانه مجازات شوند و تعقیب، بازداشت و  دادرسی و محاکمه  آنها فارغ از هر گونه وابستگی و مواضعشان بی طرفانه صورت گیرد.


شیخ «عبدالمهدی الکربلایی» امام جمعه کربلا و نماینده آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر عراق در نماز جمعه روز جمعه این شهر با قرائت بیانیه‌ای تاکید کرد باید ظرف مدت معین و برای مثال دو هفته عوامل کشتار تظاهرات‌کنندگان اعتراضات اخیر مشخص و تعقیب قضایی شوند.


نماینده آیت الله سیستانی با اشاره به اعتراضات هفته اخیر در بغداد و چندین استان دیگر و کشته و زخمی شدن تعدادی زیادی از معترضان و نیروهای امنیتی کشف عاملان و تعقیب و مجازات قضایی آنان را خواستار شد./ فارس 

آخرین اخبار اجتماعی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.