مواد لازم :  کره ذوب شده  ۲۲۰ گرم  شکر قهوه ای  ۱۰۰ گرم  آرد سفید  ۳۵۰ گرم  دارچین یا زنجبیل  ۱ قتشق چایخوری  شیر  ۱ لیوان انواع میوه های شیرین با طعم ها و رنگ های گوناگون مواد لازم برای تزئین :  شکر برای روی شیرینی  ۵۰ گرم  آب لیمو(یا عصاره ی میوه ی […]

 

طرز تهیه شیرینی بیسکوییتی مخصوص کریسمس, شیرینی مخصوص کریسمس
مواد لازم :

 کره ذوب شده  ۲۲۰ گرم
 شکر قهوه ای  ۱۰۰ گرم
 آرد سفید  ۳۵۰ گرم
 دارچین یا زنجبیل  ۱ قتشق چایخوری
 شیر  ۱ لیوان

انواع میوه های شیرین با طعم ها و رنگ های گوناگون
مواد لازم برای تزئین :

 شکر برای روی شیرینی  ۵۰ گرم
 آب لیمو(یا عصاره ی میوه ی دلخواهتان)  ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری
 روبان رنگی باریک  مقداری

طرز تهیه :
۱ – در ابتدا فر را در درجه ی ۱۸۰ سلیسیوس قرار می دهیم تا گرم شود و از اتلاف انرژی جلوگیری شود.
۲ – کره و شکر قهوه ای را در یک کاسه هم می زنیم تا کاملا یکدست شود، آرد و ادویه های گفته شده (دارچین یا زنجبیل) را الک کرده تا صاف شود و به مخلوط اضافه می کنیم. مقداری شیر به آن اضافه می کنیم تا به شکل خمیر درآید. با استفاده از دست خمیر را صاف کرده و میگذاریم به مدت ۳۰ دقیقه بماند تا خنک شود.
۳ – مقداری آرد بر روی سطح ظرف بپاشید ، خمیر را به ۲ تکه مساوی تقسیم کرده طوری که ضخامت آنها حدود یک و نیم سانتی متر باشد. خمیر را به مدل ها و شکل هایی از کریسمس در می آوریم. وسط آنها را برش هایی عمیق داده و مقداری شکر آب شده داخل آنها میریزیم .
۴ – با دقت زیاد این خمیر آماده شده شیرینی را داخل فر می گذاریم.
۵ – برای پخته شدن ۱۰ دقیقه زمان لازم است تا بیسکویت ها یا همان شیرینی هایمان کاملا طلایی شوند. قبل از آنکه شیرینی ها را در سینی بچینیم باید یک سوراخ کوچکی روی هرکدام بزنیم.
۶ – در یک ظرف زیبا آنها را می چینیم و می گذاریم تا کاملا خنک شوند. رو ی آنها انواع برش هایی از میوه های مختلف را می توان گذاشت.
۷ –  روی بیسکویت ها مقداری شکر و یا عصاره ای از آبلیمو می ریزیم.
۸ – در آخر دور تا دور ظرف را با روبانی زیبا تزئین می کنیم .
منبع :بیتوته