رسانه ۷: اطلاعات و صورت های مالی منتشره از سوی بانک ملت نشان داد که سود خالص این بانک خصوصی شده، در پایان شهریورماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۷۹ درصد رشد داشته است. به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، بانک ملت که با نماد وبملت و با سرمایه ۵۰٫۰۰۰ میلیارد ریالی از بانک های […]

رسانه ۷: اطلاعات و صورت های مالی منتشره از سوی بانک ملت نشان داد که سود خالص این بانک خصوصی شده، در پایان شهریورماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۷۹ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، بانک ملت که با نماد وبملت و با سرمایه ۵۰٫۰۰۰ میلیارد ریالی از بانک های فعال در بورس و از نمادهای پربیننده بازار سرمایه محسوب می شود، اطلاعات و صورت های مالی میان دوره ای ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریورماه ۹۸ را منتشر کرد که بر اساس آن، سود خالص این بانک خصوصی با ۲۷۹ درصد رشد از ۴٫۰۵۷ میلیارد و ۶۷۸ میلیون ریال در پایان تابستان ۹۷ به ۱۵٫۳۷۴ میلیارد و ۲۲۹ میلیون ریال در مقطع اعلام شده افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، جمع درآمدهای بانک ملت در پایان شهریورماه پارسال، ۴۸٫۳۹۴ میلیارد و ۷۷ میلیون ریال بوده که برای پایان ماه ششم سال جاری، ۷۳٫۴۰۹ میلیارد و ۶۷۲ میلیون ریال گزارش شده است که ۵۲ درصد رشد را نشان می دهد.

در عین حال در شاخص سود قابل تخصیص، بانک ملت در پایان تابستان سال گذشته، ۹٫۴۷۱ میلیارد و ۵۶۳ میلیون ریال زیان را نشان داده بود که این زیان در پایان شهریورماه امسال به ۹۵٫۹۲۹ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال سود تبدیل شده است.

در بخش سود انباشته پایان دوره نیز، این بانک خصوصی شده در پایان فصل گرم امسال، ۹۳٫۶۶۰ میلیارد و ۵۲ میلیون ریال سود انباشته را اعلام کرده در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۹٫۴۷۱ میلیارد و ۵۶۳ میلیون ریال زیان بوده است.

حاصل عملکرد بانک ملت در پایان شش ماهه امسال تولید ۳۰۷ ریال سود خالص به ازای هر سهم برای سهامداران است که نسبت به سود ۸۱ ریالی پایان شهریورماه پارسال، ۲۷۹ درصد جهش را نشان می دهد.

در عین حال، جمع دارایی های بانک ملت در پایان اسفندماه ۹۷ معادل ۳٫۴۰۵٫۳۳۸ میلیارد و ۲۴۵ میلیون ریال بوده که در پایان تابستان ۹۸ به ۳٫۷۲۴٫۸۹۵ میلیارد و ۳۳۳ میلیون ریال افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، بانک ملت افزایش سرمایه ۸۰ هزار میلیارد ریالی و رساندن سرمایه خود به ۱۳۰ هزار میلیارد ریال را در دستور کار خود قرار داده است.

آخرین اخبار اجتماعی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.