به گزارش «شیعه نیوز»، دسر سوپانگل یک دسر خیلی خوشمزه ترکی است و یک گزینه مناسب برای مهمانی ها است آن را آماده و نوش جان کنید. مواد لازم برای دسر سوپانگل :شیر ۱ لیترتخم مرغ ۱ عدد آرد ۱ لیوان شکر ۱ لیوانپودر کاکائو ۲ قاشق غذاخوریشکلات تلخ ۱ پاکت (۸۰تا ۱۰۰گرم) کره […]

به گزارش «شیعه نیوز»، دسر سوپانگل یک دسر خیلی خوشمزه ترکی است و یک گزینه مناسب برای مهمانی ها است آن را آماده و نوش جان کنید.

مواد لازم برای دسر سوپانگل :
شیر ۱ لیتر
تخم مرغ ۱ عدد
آرد ۱ لیوان
شکر ۱ لیوان
پودر کاکائو ۲ قاشق غذاخوری
شکلات تلخ ۱ پاکت (۸۰تا ۱۰۰گرم)
کره مارگارین ۱۰۰ گرم
آب سرد ۱ لیوان

طرز تهیه دسر سوپانگل :

ابتدا شیر، تخم مرغ، آرد، شکر و پودر کاکائو را در یک قابلمه بریزید و هم بزنید و روی گاز بگذارید. مدام هم بزنید و مواظب باشید ته نگیرد تا دسر قوام پیدا کند و بپزد. پس از اینکه قوام و غلظت پیدا کرد از روی گاز بردارید و شکلات تلخ و کره را به دسر داغ اضافه کنید و هم بزنید تا آب شوند. در این بین گه گاهی هم بزنید و صبر کنید دسر ولرم شود.

۱ لیوان آب را هم در فریزر قرار بدهید که کاملا مثل یخ تگری باشد. در آخر آب سرد را به دسر اضافه کنید و با همزن برقی ۵ دقیقه هم بزنید. بعد در کاسه یا جام های پذیرایی تقسیم کنید و روی آنها پسته یا هر چه در دسترس دارید بپاشید و روی آنها را سلفون بکشید و در یخچال استراحت دهید (به دلیل اینکه رویه نبندد) این اندازه ها برای ۶ کاسه یا جام کافی است.

نکاتی برای تهیه دسر سوپانگل:

می توانید کف کاسه ها را با شیر کمی خیس کنید و یک تکه کیک کف کاسه بگذارید و دسر را روی کیک ها بریزید که عالی می شود.

 

منبع : بیتوته

آخرین اخبار اجتماعی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.