سرخیو آگوئرو برای هفتمین بار جایزه بهترین بازیکن ماه لیگ برتر انگلیس را از آن خود کرد. به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، سرخیو آگوئرو مهاجم 31 ساله و آرژانتینی منچسترسیتی با رای هواداران و کارشناسان به عنوان بازیکن برتر ماه ژانویه لیگ برتر انتخاب شد تا در […]

سرخیو آگوئرو برای هفتمین بار جایزه بهترین بازیکن ماه لیگ برتر انگلیس را از آن خود کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، سرخیو آگوئرو مهاجم 31 ساله و آرژانتینی منچسترسیتی با رای هواداران و کارشناسان به عنوان بازیکن برتر ماه ژانویه لیگ برتر انتخاب شد تا در کسب این عنوان رکوردشکنی کند.

آگوئرو در 3 بازی این ماه آمار حیرت انگیز 6 گل و یک پاس گل ثبت کرد. هت‌تریک او در جریان برتری 6-1 سیتی برابر آستون ویلا در ویلا پارک موجب شد تا او با عبور از 175 گل تیری آنری، به تنهایی برترین گلزن خارجی تاریخ لیگ برتر لقب گیرد. این هت‌تریک همچنین او را به رکورد 12 هت‌تریک رساند و در این زمینه نیز با عبور از آلن شیرر، به رکورددار هت‌تریک در تاریخ لیگ برتر بدل شد. 

او در ادامه و در جریان تساوی 2-2 برابر کریستال پالاس و برتری 1-0 برابر شفیلدیونایتد، زننده هر 3 گل تیمش بود.

سرخیو آگوئرو با این جایزه، برای هفتمین بار عنوان برترین بازیکن ماه لیگ برتر انگلیس را از آن خود کرد و رکورد جدیدی نیز در این عرصه به ثبت رساند. تا پیش از این، آگوئرو به همراه هری کین و استیون جرارد با 6 جایزه رکورددار کسب این عنوان بودند.

آگوئرو پیش از این در اکتبر 2013، نوامبر 2014، ژانویه 2016، آپریل 2016، ژانویه 2018 و فوریه 2019 موفق به کسب این عنوان شده بود.

آلیسون بکر و جردن هندرسون (لیورپول)، عبدلایه دوکوره (واتفورد)، جک گریلیش (آستون ویلا)، آیوزه پرز (لسترسیتی) و جک استفنس (ساوتهمپتون) دیگر رقبای آگوئرو در راه کسب عنوان برترین بازیکن ماه ژانویه 2020 لیگ برتر بودند.

7712