یک شرکت ژاپنی برای تسهیل نمازخواندن شرکت کنندگان المپیک 2020 توکیو اختراع جالبی را به بهره برداری رسانده است. به گزارش ایلنا و به نقل از insidesport، ژاپن با اقلیت مسلمان، با اندکی بیش از 105 مسجد در این کشور، یک راه حل شریف برای پیروان اسلام پیدا کرده است تا در بازی‌های المپیک 2020 توکیو به […]

یک شرکت ژاپنی برای تسهیل نمازخواندن شرکت کنندگان المپیک 2020 توکیو اختراع جالبی را به بهره برداری رسانده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از insidesport، ژاپن با اقلیت مسلمان، با اندکی بیش از 105 مسجد در این کشور، یک راه حل شریف برای پیروان اسلام پیدا کرده است تا در بازی‌های المپیک 2020 توکیو به مراجعه کنندگان پیشنهاد دهند.


علاوه بر ایجاد نمازخانه برای ورزشکاران مسلمان در دهکده بازی‌ها، در اقدامی جالب “نمازخانه روی چرخ‌ها” برای تسهیل شرکت کنندگان و مسئولانی که در مکان‌های دور از نمازخانه مرکزی قرار دارند، ایجاد شده است.


مسجد سیار با انتقال کامیون‌ها ایجاد می‌شود که برای برگزاری نماز به یک منطقه پوشیده از 48 متر مربع گسترش می‌یابد. کامیون مجهز به هر امکاناتی مانند شیر آب است که برای وضو گرفتن لازم است.


مسجد


مسجد سیار توسط شرکت Yasuharu Inoue ایجاد شده است. این شرکت تقریباً دو سال جلوتر از برگزاری بازی‌ها از اولین مسجد سیار رونمایی کرده بود که از 24 ژوئیه تا 9 اوت امسال مورد استفاده قرار گرفت.


اتاق 48 متر مربعی (515 فوت مربع) این کامیون‌ها که امکان دو برابر شدن هم دارند، می‌تواند 50 نمازگزار را در خود جای دهد.

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه 7 بخوانید