اقتصاد ایران: مسئول امنیت اطلاعات شرکت آرامکو گفت، این شرکت از سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ شاهد افزایش حملات سایبری بوده است. به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران به نقل از رویترز، مسئول امنیت اطلاعات شرکت آرامکو گفت، این شرکت از سه ماهه پایانی سال 2019 شاهد افزایش حملات سایبری بوده است. خالد الحربی گفت: «به […]

اقتصاد ایران: مسئول امنیت اطلاعات شرکت آرامکو گفت، این شرکت از سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ شاهد افزایش حملات سایبری بوده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران به نقل از رویترز، مسئول امنیت اطلاعات شرکت آرامکو گفت، این شرکت از سه ماهه پایانی سال 2019 شاهد افزایش حملات سایبری بوده است.

خالد الحربی گفت: «به طور کلی شاهد افزایش تلاش ها برای انجام حملات سایبری بوده ایم و در جلوگیری از انجام این حملات موفق عمل کرده ایم.»

وی بدون ارائه جزئیات بیشتری اظهار داشت: «الگوی حملات سایبری چرخشی است و ما شاهد این هستیم که وسعت این حملات در حال افزایش است. من احتمال می دهم که این روند ادامه داشته باشد.»

عربستان در ماه های اخیر هدف مجموعه ای از حملات سایبری قرار گرفته که از جمله می توان به ویروس «شمعون» اشاره کرد که با پاک کردن دیسک ها رایانه ها را فلج می کند. این ویروس در سال 2017 و پیش از آن وزارتخانه های دولتی و شرکت های پتروشیمی عربستان را هدف قرار داده بود.

حربی همچنین گفت، تلاش هایی برای نفوذ به سیستم های آرامکو از طریق باج افزاری به نام اموتت انجام شده که تاکنون توانسته ایم این اقدامات را خنثی کنیم. وی بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت این باج افزار بر دیگر سازمان های کوچک در عربستان تاثیر گذاشته است. وی افزود، شناسایی منبع این حملات دشوارترین جنبه امنیت سایبری است.

روز سه شنبه امین ناصر، مدیرعامل شرکت آرامکو در حاشیه یک نشست امنیت سایبری در ریاض گفته بود شرکتش موضوع امنیت سایبری را جزء اصلی ترین ریسک های متوجه آرامکو می داند.