از ویلیان ژوزه به عنوان اصلی ترین گزینه بارسا یاد شده است. به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، عثمان دمبله روز سه شنبه در فنلاند تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت و هرچند همگان احتمال می‌دهند او فصل را از دست بدهد، بارسلونا منتظر این جراحی و نتیجه آن باقی مانده تا […]

از ویلیان ژوزه به عنوان اصلی ترین گزینه بارسا یاد شده است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، عثمان دمبله روز سه شنبه در فنلاند تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت و هرچند همگان احتمال می‌دهند او فصل را از دست بدهد، بارسلونا منتظر این جراحی و نتیجه آن باقی مانده تا پس از آن، راجع به دوره نقاهت ستاره فرانسوی و 22 ساله اش نظر دهد.

با وجود آن که پنجره نقل و انتقالاتی در فوتبال اروپا بسته شده، اتحادیه سلطنتی فوتبال اسپانیا (RFEF) با قرار دادن یک بند خاص، امکان جابه‌جایی بازیکن میان دو باشگاه اسپانیایی را محفوظ نگه داشته است. مطابق این بند، چنانچه یک تیم یکی از بازیکنان خود را پس از بسته شدن پنجره با مصدومیت از دست داده باشد و دوری او از مسابقات تا پایان فصل مسجل شده باشد، این تیم می‌تواند یک بازیکن به عنوان جانشین برای بازیکن مصدومش جذب کند و البته واضح است که به اجبار باید نام ستاره مصدوم خود را تا پایان فصل از فهرست خارج کند.

به این ترتیب بارسلونا که لوئیس سوارز را به دلیل مصدومیتی طولانی مدت از دست داده و البته کارلس پرز را هم به رم واگذار کرده، می‌تواند از فرصت مصدومیت دمبله استفاده کرده و برای این دو مهاجم خود جانشینی به خدمت گیرد؛ جانشینی که البته بارسلونا از اکنون نامش را می‌داند: ویلیان ژوزه.

نام ژوزه 28 ساله در ماه ژانویه هم در حوالی بارسا به گوش می‌رسید اما بارسا هم در جذب او و هم در جذب گزینه ای مثل رودریگو مورنو (والنسیا) ناکام ماند تا در نهایت با مصدومیت دمبله، مشکلات فاز تهاجمی به اوج رسیده و بارسا بالاخره به شکلی جدی به فکر جذب مهاجم بیفتد.

در قرارداد ژوزه برزیلی با رئال سوسیه‌داد بند فسخی 70 میلیون یورویی دیده می‌شود و اگرچه او در بازی های اخیر جایگاه خود را از دست داده، اما بعید به نظر می‌رسد سوسیه‌داد بر سر رقمی کمتر از این با بارسلونا به توافق برسد. 

ژوزه که این فصل در 21 بازی لالیگایی 8 گل برای سوسیه‌داد به ثمر رسانده، در بازی های گذشته تیمش جایی در اندیشه های امانوئل آلگواسیل نداشته و جای خود را به آلکساندر ایساک داده است؛ مهاجم سوئدی که در دیدار پنجشنبه شب کوپا دل‌ری در مقابل رئال مادرید دبل کرد و سوسیه‌داد را با پیروزی 4-3 به نیمه نهایی جام حذفی رساند. ژوزه در این مسابقه 90 دقیقه کامل بر روی نیمکت نشست.

علیرغم افت ژوزه در بازی های اخیر، تلاش سوسیه‌داد برای حضور در اروپا (این تیم با 34 امتیاز هشتم است و با سهمیه لیگ قهرمانان فاصله ای 5 امتیازی دارد) و در کنار آن، عطش برای پیشروی بیشتر در کوپا دل‌ری احتمال جدایی ژوزه را به حداقل می‌رساند.

ژوزه در فصل 16-2015 و در لاس پالماس سابقه بازی برای کیکه ستین را داشته و البته سرمربی 61 ساله در دوران حضور در بتیس هم برای جذب این مهاجم برزیلی تلاش کرده اما با جواب منفی باشگاه باسکی مواجه شده است.

از لورن مورون (رئال بتیس)، لوکاس پرز (آلاوز) و آنخل رودریگز (ختافه) به عنوان دیگر گزینه های بارسلونا یاد شده است.

7712