سرخابی ها هرکدام 2 بازیکن در بین 11 بازیکن تیم منتخب هفته پانزدهم دارد. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر هم با برگزاری 8 دیدار به پایان رسید. در این میان مثل همیشه برخی از بازیکنان عملکرد خوبی در ترکیب تیم خود داشتند که تیمی منتخب از این نفرات تشکیل دادیم: […]

سرخابی ها هرکدام 2 بازیکن در بین 11 بازیکن تیم منتخب هفته پانزدهم دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر هم با برگزاری 8 دیدار به پایان رسید. در این میان مثل همیشه برخی از بازیکنان عملکرد خوبی در ترکیب تیم خود داشتند که تیمی منتخب از این نفرات تشکیل دادیم:


 


دروازه‌بان: مهدی خلیل (ذوب آهن)


به نظر می‌رسد با جذب گلر لبنانی مشکل ذوبی‌ها در خط دروازه حل شده و نوساناتی که در نیم فصل نخست در این تیم دیده شده بود و یکی از نقاط ضعف آنها بود دیگر دیده نمی‌شود. مهدی خلیل در دیدار با صنعت نفت بارها با واکنش‌های به موقع دروازه‌اش را نجات داد و از تک گل ذوبی ها به خوبی محافظت کرد.


 


مدافع راست: فردین عابدینی (ماشین‌سازی)


عملکرد خوبی در دیدار با پیکان داشت و از تجربه بالای خودش به خوبی استفاده کرد تا در فاز دفاعی و هجومی برای تیمش مثمر ثمر ظاهر شده و با زدن یکی از 2 گل تیمش در این دیدار که به زیبایی هم زده شد مزد بازی خوب خودش را گرفت و توانست به ماشین‌سازی در این یک امتیاز به دست آمده کمک کند.


 


مدافع میانی: میلاد شیخ‌سلیمانی (پیکان)


شاید دریافت 2 گل در یک بازی نمره منفی برای خط دفاع و گلر یک تیم باشد و انتخاب یک مدافع میانی از چنین تیمی کار رایجی نباشد ولی سلیمانی عملکرد خوبی در بازی با ماشین‌سازی داشت و به از پس وظایف خودش به خوبی برآمد و با گلی که در دقیقه 90 به ثمر رساند یک جورهایی پیکان را به بازی برگرداند و زمینه ساز یک امتیاز با ارزش این بازی شد.


 


مدافع میانی: ایوب والی (فولاد)


ثبت یک کلین شیت در دیدار مقابل شهر خودرو برای فولاد یک عملکرد خیلی خوب است و بدون بازی خوب خط دفاعی این تیم خصوصاً مدافع با تجربه آن ایوب والی امکان پذیر نبود. والی یک ستون محکم و قابل اطمینان برای نکونام در مرکز خط دفاع است که در بازی حساس هفته نوزدهم به کمک تیمش آمد.


 


مدافع چپ: عارف آقاسی (فولاد)


روز خوبی را مقابل شهر خودرو داشت و بارها با نفوذهایش به خط حمله کمک کرد و با بازگشت‌های به موقعش مانع شکل‌گیری حملات شهر خودرویی‌ها از آن جناح شد و بدون تردید یکی از ستاره‌های فولاد در برتری ارزشمند 2 بر صفر مقابل شهر خودرو بود و استحقاق حضور در بین برترین‌های هفته را دارد.


 


هافبک دفاعی: صادق بارانی (سایپا)


یکی از خرید‌های خوب و موفق سایپا در پنجره زمستانی بدون شک صادق بارانی بوده که در بازگشت به این تیم توانسته ضعف و خلائی که در پست هافبک دفاعی در نیم فصل نخست در این تیم دیده شده بود را به خوبی پوشش داده و یکی از عوامل بهبود نتایج نارنجی‌پوشان است. او یک گل مهم و تاثیرگذار در دیدار با پارس جم به ثمر رساند و مزد بازی خوبش را گرفت.


 


هافبک دفاعی: اکبر ایمانی (تراکتور)


هافبک دفاعی سرخ‌ها مثل همیشه در جریان دیدار با گل‌گهر از خوب‌ها و تاثیرگذاران ترکیب تیمش بود. ایمانی که بین هواداران تراکتور به اکبرِ با غیرت معروف است واقعاً هرچه در توان دارد برای تیمش می‌گذارد و همه کار می‌کند تا این تیم نتیجه بگیرد. ایمانی با شوت سرکش و تماشایی خود تراکتور را از شکست در این دیدار دشوار نجات داد و برترین بازیکن تیمش در این میدان بود.


 


هافبک هجومی: بشار رسن (پرسپولیس)


تعویض طلایی یحیی گل‌محمدی در دربی حساس پایتخت بود و از وقتی به زمین آمد برتری میانه میدان را به جبهه سرخ کشاند و توانست بار فشار حملات را به سمت دروازه استقلال ببرد. بشار رسن علاوه بر گل نجات بخشی که وارد دروازه استقلال کرد و تیمش را از شکست نجات داد، عملکرد خوبی هم در سایر دقایق داشت و یکی از برترین‌های دربی پایتخت بود.


 


مهاجم: مهدی قائدی (استقلال)


در نبود دیاباته چشم امید آبی‌‌ها به مهاجم تکنیکی و کوتاه قامتشان بود که به خوبی هم از پس وظایفش بر آمد. اوج هنر و توانایی مهدی را روی گل دوم استقلال به پرسپولیس دیدیم که کامیابی‌نیا را به زیبایی از پیش رو برداشت و با یک حرکت به موقع از بین خط دفاع و دروازه‌بان پرسپولیس توپ را به بهترین شکل زیر پای مطهری انداخت و او چاره‌ای جز گلزنی نداشت. خیلی‌ها عقیده دارند قائدی اگر در زمین می‌ماند استقلال برتری خودش در دربی را حفظ می‌کرد.


 


مهاجم: ارسلان مطهری (استقلال)


در اولین دربی عمر فوتبالی‌اش درخشان و خیره کننده ظاهر شد و توانست 2 بار دروازه پرسپولیس را باز کند. هرچند 2 گل مطهری برای برتری استقلال کافی نبود و او نتوانست در کنار درخشش در دربی نخستش، طعم شیرین پیروزی را بچشد ولی بدون شک ستاره زمین بود و با جایگیری‌های بی نقصش و نفوذ از بین مدافعان پرسپولیس 2 بار روی هوشیاری خود دروازه حریف را باز کرد.


 


مهاجم: علی علیپور (پرسپولیس)


دیگر اثری از آن بازیکن کم فروغی که هوادار برای خروجش از ترکیب سرخپوشان لحظه شماری می‌کرد و تقاضای فروشش را از باشگاه داشت نمی‌بینیم و حالا علیپور چند هفته است که تبدیل به همان ستاره و مهاجم زهر دار و فرصت طلب در ترکیب پرسپولیس شده که در دربی هم یکی از 2 گل تیمش را به ثمر رساند و بازهم باز کردن دروازه استقلال را تجربه کرد.


 


lineup(1)

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه 7 بخوانید