اقتصاد ایران: معاون استاندار لرستان از احداث میدان دام زنده در مرکز استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر اسد عبدالهی در جلسه ستاد تنظیم بازار که با حضور معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت تشکیل شد، اظهار کرد: در لرستان هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های عضو ستاد تنظیم بازار وجود دارد و سعی […]

اقتصاد ایران: معاون استاندار لرستان از احداث میدان دام زنده در مرکز استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر اسد عبدالهی در جلسه ستاد تنظیم بازار که با حضور معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت تشکیل شد، اظهار کرد: در لرستان هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های عضو ستاد تنظیم بازار وجود دارد و سعی بر این بوده که بیشتر به روش‌های تشویقی با واحدهای عرضه کالا رفتار شود.

 وی بیان کرد: واحدهای تولیدی فعال در لرستان شناسایی و طی نشستی مسائل و مشکلات این واحدها بررسی و پیگیری شده است.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری به فعالیت‌های این ستاد در لرستان اشاره کرد و گفت: برای نظارت بهتر بر کیفیت کالا و کنترل قیمت‌ها علاوه بر بازدید های شبانه از مراکز فروش و کشتارگاه‌ها در نقاط مهم شهر‌های استان کانکس‌هایی دایر شد.

 وی در ادامه با بیان اینکه کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در لرستان به اندازه کافی موجود است، افزود: در بخش صادرات و واردات محصولات کشاورزی به دلیل مشکل حمل و نقل در یک محدوده زمانی با ایجاد ساز و کارهای تشویقی مشکل حمل محصولات این حوزه‌ها رفع شد.

عبدالهی با اشاره به نبود میدان دام زنده و مشکلات بهداشتی آن خاطرنشان کرد: میدان دام زنده با ظرفیت روزانه دو هزار راس دام سبک و ۵۰۰ رأس دام سنگین در خرم‌آباد احداث و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

 وی در ادامه با بیان اینکه انتظار می رود وزارت صمت در بحث افزایش سهمیه شکر، برنج، کاغذ و… حمایت لازم را داشته باشد، تصریح کرد: ایجاد بازارچه‌های محلی از دیگر اقداماتی است که در استان انجام خواهد شد که می‌تواند در تنظیم بازار تاثیر بسزایی داشته باشد.