رسانه ۷/ سعید شاه‌نظری؛ سرخپوشان سابقه زیادی در تقابل با تیم‌های قطری دارند و در ۲۲ بهمن (امروز) برای بیست ودومین بار به مصاف یک تیم از این کشور در لیگ قهرمانان آسیا می‌روند. نتایج گذشته نشان می‌دهد پرسپولیس تیم برتر در تقابل با قطری‌ها بوده و روی کاغذ تیم گل‌محمدی شانس بیشتری برای برد […]

رسانه ۷/ سعید شاه‌نظری؛ سرخپوشان سابقه زیادی در تقابل با تیم‌های قطری دارند و در ۲۲ بهمن (امروز) برای بیست ودومین بار به مصاف یک تیم از این کشور در لیگ قهرمانان آسیا می‌روند. نتایج گذشته نشان می‌دهد پرسپولیس تیم برتر در تقابل با قطری‌ها بوده و روی کاغذ تیم گل‌محمدی شانس بیشتری برای برد دارد. در ادامه تاریخچه تقابل پرسپولیس با تیم‌های قطری را در لیگ قهرمانان آسیا بررسی می‌کنیم.

برد در شروع
پرسپولیس برای اولین‌بار در جام باشگاه ها‌ی آسیا مهمان الریان قطر بود که با دو گل خداداد عزیزی این بازی را برد و در اولین قدم دو بر یک به پیروزی رسید.

خداحافظی ژاوی
آخرین بازی ژاوی در لیگ قهرمانان آسیا به میزبانی پرسپولیس برگزار شد که در پایان این بازی با برد ۲ بر صفر تیم میزبان به پایان رسید و این آخرین تقابل سرخ‌ها با یک تیم قطری بود.

بهترین برد
بهترین برد پرسپولیس مقابل یک تیم قطری برابر الوکره رقم خورد و آن‌ها با گل‌های علی کریمی، بهروز رهبری‌فرد، علیرضا امامی‌فر، بهنام سراج و پایان رأفت به پیروزی رسیدند.

بدترین شکست
بدترین شکست پرسپولیس برابر یک تیم قطری سخت‌ترین شکست آن‌ها در آسیاست و ۵ بر یک برابر الغرافه قطر شکست خورد که در آن بازی علی کریمی زننده تنها گل سرخپوشان تهرانی بود.

بهترین گلزن
علی کریمی ستاره بازی‌های پرسپولیس با تیم‌های قطری بود و تنها گل سرخپوشان را در بدترین شکست سرخپوشان زده است. جادوگر ۳ گل به الوکره و ۲ گل هم به الغرافه زده که بهترین گلزن پرسپولیس مقابل قطری‌هاست. از ۵ گل کریمی ۳ گل در دوحه به ثمر رسیده و او بهترین گلزن پرسپولیس در قطر هم به‌حساب می‌آید.

هت‌تریک قطر‌ی‌ها در هدیه دادن
تیم‌های قطری در افزایش برد‌های پرشمار پرسپولیس کمک هم کردند و ۳ بار گل به‌خودی زدند که حاصل آن ۳ برد برای سرخپوشان تهرانی بود. چیکو فلورس، حسن البریک و مرتضی پورعلی‌گنجی بازیکنانی بودند که در بازی با پرسپولیس گل به خودی زدند.

تیم ۵ ستاره یحیی
یحیی گل‌محمدی در لیست تیمش ۵ گلزن به تیم‌های قطری دارد و می‌تواند با کمک این ۵ ستاره از پس الدحیل برآید. نعمتی، علیپور، حسینی، ترابی و اوساگونا بازیکنانی هستند که سابقه گلزنی به تیم‌های قطری را دارند.

حذف الدحیل با کام‌بک
تنها تقابل پرسپولیس و الدحیل به لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۸ بازمی‌گردد که سرخپوشان بازی باخته دور رفت را با برتری ۳ بر یک در بازی برگشت جبران کردند و به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیدند. البته الدحیل پیش از این با نام لخویا در رقابت‌ها شرکت می‌کرد و با نام لخویا ۴ بار به مصاف پرسپولیس رفت که حاصل آن ۲ برد و یک تساوی و یک باخت برای پرسپولیس بود.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه 7 بخوانید.