به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،حمیدرضا خانکه، افزود: مقایسه وضعیت جمعیتی در قبل و بعد از انقلاب اسلامی نشان می دهد که جمعیت پیش از انقلاب را ۷۶ درصد جمعیت روستایی و ۲۴ درصد جمعیت شهرنشینی تشکیل می داد که این میزان کم از جمعیت شهرنشینی نیز از پوشش اندک حوزه اورژانس و مدیریت بحران بهره می بردند. عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و […]

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،حمیدرضا خانکه، افزود: مقایسه وضعیت جمعیتی در قبل و بعد از انقلاب اسلامی نشان می دهد که جمعیت پیش از انقلاب را ۷۶ درصد جمعیت روستایی و ۲۴ درصد جمعیت شهرنشینی تشکیل می داد که این میزان کم از جمعیت شهرنشینی نیز از پوشش اندک حوزه اورژانس و مدیریت بحران بهره می بردند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تصریح کرد: در سال ۱۳۵۴ اورژانس کشور شکل گرفت که در آن زمان، خدمات اورژانس محدود به شهرهای بزرگ و به ویژه تهران می شد و پوشش خوبی در مناطق دیگر نداشت اما بعد از انقلاب با گسترش مدیریت بحران شاهد افزایش تجهیزات مدیریت بحران، تعداد آمبولانس ها و اختصاص بودجه مختص مدیریت بحران در سازمان مربوطه بودیم که همگی بیانگر اهتمام مسئولین در سال‌های بعد از انقلاب بوده است.

قائم مقام سازمان اورژانس کشور، اظهار داشت: به اعتراف مسئولان آلمانی، مدیریت پاسخ ایران در مواجهه با حوادث و بلایا خوب بوده است  که البته نقایصی در زیرساخت و استاندارد  داریم و به واسطه تحریم ها و محدودیت ها ،امکان خرید تجهیزات را نداریم و امیدواریم تا در حوزه پیشگیری نیز با رفع نواقص، شاهد نتیجه مطلوب باشیم.

خانکه افزود: در حال حاضر شاهد  ۷۵ درصد جمعیت شهرنشینی هستیم و نظام سلامت با ارائه بهترین خدمات برای مردم اقصی نقاط ایران فعالیت می کند.‌