به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران به نقل ا ای بی سی نیوز، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) بامداد امروز سه شنبه در بیانیه‌ای رسمی، آمار تازه‌ای را درباره تعداد تلفات نظامیان امریکایی در پایگاه عین الاسد منتشر کرده است. در بیانیه رسمی پنتاگون آمده که در جریان حمله موشکی بامداد ۸ ژانویه (۱۸ دی) سپاه پاسداران به پایگاه عین‌الاسد، ۱۰۹ نفر از نظامیان آمریکایی […]

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران به نقل ا ای بی سی نیوز، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) بامداد امروز سه شنبه در بیانیه‌ای رسمی، آمار تازه‌ای را درباره تعداد تلفات نظامیان امریکایی در پایگاه عین الاسد منتشر کرده است.

در بیانیه رسمی پنتاگون آمده که در جریان حمله موشکی بامداد ۸ ژانویه (۱۸ دی) سپاه پاسداران به پایگاه عین‌الاسد، ۱۰۹ نفر از نظامیان آمریکایی دچار آسیب مغزی شده‌اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: تا به امروز، (۲۲ بهمن) ۱۰۹ نظامی دچار آسیب مغزی شده‌اند که نسبت به گزارش قبلی ۴۵ نفر افزایش داشته است.

وزارت دفاع آمریکا تأکید کرد که این افراد چار آسیب مغزی تروماتیک شدند. این بیماری می‌تواند به اختلال موقت یا دائم عملکرهای جسمی و روحی و روانی فرد مجروح منجر شود.

پنتاگون افزود: از این میان، ۷۶ نفر از آنها پس از درمان به محل وظیفه خود در عراق بازگشته‌اند.همچنین در مجموع ۲۷ نفر از نظامیان آمریکایی برای درمان به آلمان و ۲۱ نفر نیز به آمریکا منتقل شده‌اند.