به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (سه‌شنبه) در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در میدان آزادی تهران اظهار کرد: روز تاریخی ۲۲ بهمن را خدمت همه ملت بزرگوار ایران اسلامی و به محضر رهبری معظم انقلاب تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. یاد همه شهیدان انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و همچنین امام شهیدان را گرامی […]

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (سه‌شنبه) در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در میدان آزادی تهران اظهار کرد: روز تاریخی ۲۲ بهمن را خدمت همه ملت بزرگوار ایران اسلامی و به محضر رهبری معظم انقلاب تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. یاد همه شهیدان انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و همچنین امام شهیدان را گرامی می‌داریم.

وی افزو: بهمن ۵۷ در چهل و یک سال پیش به ما نشان داد که چگونه قدرت خداوند در اراده یک ملت بزرگ تجلی می‌یابد. علیرغم اینکه تبلیغ می‌کردند دوران دین و معنویت سپری شده است و علیرغم اینکه جهان امروز را به دو قطب شرق و غرب تقسیم کرده بودند ملت ایران با انگیزه دینی و مذهبی و بدون اتکا به هیچ قدرت و ابرقدرتی با دست خالی و با دلی مطمئن در برابر رژیم تا دندان مسلح و اربابانش ایستادند و انقلاب اسلامی را به پیروز رساندند.

روحانی تاکید کرد: ما در حادثه تاریخی ۲۲ بهمن ۵۷ دست خداوند، قدرت خداوند و اراده حق را به خوبی مشاهده کردیم. بدون عنایت خداوند چگونه امکان پذیر بود که در تمام قدرت‌های جهانی و حکومت نظامی در کشور ملت ما بتواند بزرگترین پیروزی تاریخی را رقم بزند.

رئیس‌جمهور گفت: انقلاب اسلامی مبتنی بر یک انتخاب بود چراکه مردم بین یک نظام مردم سالاری و یک نظام رژیم دست نشانده آمریکا، مردم سالاری را انتخاب کردند. مردم بین وابستگی و استقلال، استقلال را انتخاب کردند. اگر این انتخابات امروز هم پیش روی مردم باشد پاسخ مردم امروز هم پاسخ چهل و یک سال پیش خواهد بود.