به گزارش  ورزشی شمانیوز و به نقل از فوتبالی ؛   از جمله دلایل تعویق احتمالی انتخابات می توان به مواردی چون وضعیت حساس تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی و چهار بازی مهم و فینال گونه اشاره کرد که این تصمیم به جهت حفظ آرامش تیم ملی، ایجاد فضایی مناسب برای پیروزی مقابل هنگ کنگ […]به گزارش  ورزشی شمانیوز و به نقل از فوتبالی ؛   از جمله دلایل تعویق احتمالی انتخابات می توان به مواردی چون وضعیت حساس تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی و چهار بازی مهم و فینال گونه اشاره کرد که این تصمیم به جهت حفظ آرامش تیم ملی، ایجاد فضایی مناسب برای پیروزی مقابل هنگ کنگ و کامبوج و همچنبن دو حریف مدعی صعود گروه یعنی بحرین و عراق گرفته خواهد شد. تعویق انتخابات در این زمینه منطقی به نظر می رسد.

یکی دیگر از موارد بحث ورود یا عدم ورود بازنشستگان به انتخابات فدراسیون فوتبال است.  در این زمینه سازمان بازرسی کل کشور نامه هایی به وزارت ورزش و جوانان داده و قرار است با هماهنگی نهادهای نظارتی و سازمان بازرسی کل کشور در زمینه ورود یا عدم ورود بازنشستگان تصمیم قطعی گرفته شود.

یکی دیگر از دلایل تعویق احتمالی انتخابات لیگ برتر فوتبال ایران است.  بدیهی است که پایان لیگ برتر، فرصتی است تا فوتبال ایران در آرامش باشد و البته پس از پایان مرحله مقدماتی جام جهانی و مشخص شدن تکلیف تیم ملی و بازنشستگانی که در این انتخابات کاندیدا شده اند به برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال بپردازد. 

با توجه به دلایلی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، احتمال تعویق انتخابات بسیار بالا به نظر می‌رسد و باید دید این تصمیم که منطقی و عقلانی به نظر می رسد چه زمانی از سوی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال اعلام خواهد شد.