اقتصاد ایران: رییس فراکسیون پاسخ‌گوی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مردم به نمایندگانی شجاع، پاک‌دست، متعهد، جوان و تحول‌گرا نیاز دارند تا با نگاه رو به جلو به رویارویی با مشکلات بروند. به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، علی بختیار ، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات و ضرورت همخوانی شعارها […]

اقتصاد ایران: رییس فراکسیون پاسخ‌گوی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مردم به نمایندگانی شجاع، پاک‌دست، متعهد، جوان و تحول‌گرا نیاز دارند تا با نگاه رو به جلو به رویارویی با مشکلات بروند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، علی بختیار ، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات و ضرورت همخوانی شعارها با وظایف نمایندگی بیان کرد: در جمهوری اسلامی ایران نمایندگان از حوزه‌های مختلف انتخاب شده و مجلس شورای اسلامی را تشکیل می‌دهند که نهادی مبتنی بر دموکراسی است. تنها نهادی که در کشور همه اعضای آن مستقیما با رای مردم انتخاب می‌شود مجلس شورای اسلامی است که از این باب اهمیت بسزایی دارد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از سوی دیگر آنچه که حائز اهمیت است پاک دست بودن و متعهد بودن نمایندگان است. یکی از شاخص‌هایی که مقام معظم رهبری بارها بر آن تاکید داشتند جوانگرایی است. ما نیاز به تغییر و تحول در مسیر قانون‌گذاری داریم و این امر توسط نمایندگان ریسک‌پذیر و دارای روحیه تحول‌گرا است.

بختیار در ادامه با تاکید بر توجه به منافع ملی بیان کرد: یکی از موضوعات مهم که باید در اولویت نمایندگان مجلس شورای اسلامی باشد توجه به مسائل ملی و کلان کشور است اگر مجلس به مسائل کلان و ملی توجه داشته باشد قطعا وسائل جزیی و خرد نیز در دل آن حل خواهد شد. نگاه نمایندگان باید به مسائل کلان و حل این مسائل باشد. نمایندگان زمانی که وارد مجلس شورای اسلامی می‌شوند در برابر تمام ملت مسئول هستند و منافع ملی باید بر هر چیزی اولویت داشته باشد.

وی در پایان افزود: نمایندگان تنها مسئولانی هستند که با مردم به طور مستقیم نشست و برخاست دارند و مشکلات آنان را از نزدیک می‌شنوند و لذا باید نگاه ملی در راستای رفع دغدغه‌ها و مشکلات مردم گام برداشت.