به گزارش  ورزشی شمانیوز و به نقل از فوتبالی ؛  وحید امیری کارشناس فوتبال و مدرس رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در گفت و گویی اظهار داشت: اگر قرار باشد اسکوچیچ را با کی‌روش مقایسه کنیم، انتخاب او عاقلانه نیست چون باید بعد از کی‌روش مربی بالاتر از او می‌آوردیم. اما باید به انتخاب اسکوچیچ از یک […]به گزارش  ورزشی شمانیوز و به نقل از فوتبالی ؛  وحید امیری کارشناس فوتبال و مدرس رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در گفت و گویی اظهار داشت: اگر قرار باشد اسکوچیچ را با کی‌روش مقایسه کنیم، انتخاب او عاقلانه نیست چون باید بعد از کی‌روش مربی بالاتر از او می‌آوردیم. اما باید به انتخاب اسکوچیچ از یک زاویه دیگر نگاه کرد.

وی افزود: نگاهی به شرایط فوتبال و کشور ما نشان می‌دهد در این شرایط منطقی ترین گزینه همین آقای اسکوچیچ بود. حال این که او از چه طریق و به چه نحوی انتخاب شده را من نه می‌دانم و نه در باره آن قضاوت می‌کنم.

مدرس رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا خاطرنشان ساخت: من از اول هم معتقد بودم برای تیم ملی نباید از سپاهان مربی گرفت چون سپاهان هم در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد و آن تیم هم در این مقطع برای تیم ملی است. ما نباید برای تقویت یک جبهه، یک جبهه دیگر را ضعیف کنیم و از بین ببریم. همانطور که نباید از استقلال و پرسپولیس برای تیم ملی مربی بگیریم.

امیری در خصوص توانمندی اسکوچیچ گفت: نباید از الان توانایی او را زیر سئوال برد چون هنوز امتحان پس نداده است. اسکوچیچ در تیم‌هایی که بوده نسبت به بضاعت آنها نتایج خوبی گرفته و اگر این را ملاک قرار دهیم می‌توان انتظار داشت در تیم ملی هم عملکرد خوبی داشته باشد. باتوجه به محدودیت‌هایی که داریم اسکوچیچ گزینه بدی نیست و می‌تواند به فوتبال ما کمک کند.

مهاجم پیشین استقلال افزود: اتفاق خوبی که در استقلال افتاده شکل گیری گروه‌های کوچک است که هماهنگی در آنها موج می‌زند. مثلا در خط حمله همه بازیکنان به درک متقابل رسیده‌اند و این هماهنگی باعث شده تا خط حمله بسیار خطرناکی شکل گیرد. مثل این اتفاق در خط میانی هم افتاده و ترکیب علی کریمی، مسعود ریگی و فرشید باقری در این تیم جواب داده است.

پیشکسوت استقلال بیان داشت: اگر آبی‌ها در خط دفاعی هم به چنین بلوغی برسند، آنگاه می‌توان گفت نه تنها در لیگ برتر، بلکه در آسیا هم تیمی جلودار آنها نیست. خط حمله این تیم در ایران و آسیا به هر تیمی می‌تواند آسیب بزند اما در ساختار دفاعی آسیب پذیر است و امتیازاتی که از دست می‌رود هم به همین دلیل است.