بازی ایبار با سوسیه‌داد به دلیل آلودگی هوای منطقه ایبار به زمان دیگری موکول شد. به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، در شرایطی که قرار بود ایبار در یکی از دیدارهای هفته بیست و چهارم لالیگا، یکشنبه و از ساعت ۱۸:۳۰ (به وقت تهران) در ورزشگاه ایپوروا به مصاف رئال سوسیه‌داد برود، […]

بازی ایبار با سوسیه‌داد به دلیل آلودگی هوای منطقه ایبار به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، در شرایطی که قرار بود ایبار در یکی از دیدارهای هفته بیست و چهارم لالیگا، یکشنبه و از ساعت ۱۸:۳۰ (به وقت تهران) در ورزشگاه ایپوروا به مصاف رئال سوسیه‌داد برود، این دیدار تا اطلاع بعدی به تعویض افتاد.

در بیانیه ای که سازمان لالیگا بعد از ظهر شنبه منتشر کرد می‌خوانیم:

“طبق توافقی که میان لالیگا و RFEF (اتحادیه سلطنتی فوتبال اسپانیا) صورت گرفته و مورد موافقت دو باشگاه هم بوده، بنابه توصیه های فرمانداری باسک مسابقه دو تیم ایبار و رئال سوسیه‌داد تا اطلاع بعدی به تعویق می‌افتد.”

اما علت تعویق این مسابقه، آلودگی محیطی منطقه ایبار در روزهای اخیر بوده است. در روز ۶ فوریه در یک سایت جمع آوری زباله در این منطقه آتش سوزی بزرگی ایجاد شد و طی این حادثه ۲ نفر نیز گرفتار و محبوس شدند و هنوز از سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست.

به دنبال این آتش سوزی عظیم میزان توکسین آزاد شده به ۴۰ برابر حد مجاز خود برای مناطق شهری رسیده تا اکنون اداره بهداشت فرمانداری باسک در پیامی به مناطق ایبار، ارموا و زالدیبار توصیه کند از انجام ورزش و تمرینات ورزشی در فضای باز جلوگیری به عمل آید.

مطابق اعلام لالیگا، در روز سه شنبه تاریخ جدیدی برای برگزاری این مسابقه معین و اطلاع رسانی خواهد شد. 

۷۷۱۲