عیدی دادن به عزیزان، از کارهای معمولی روزهای عید به حساب می آید، اما یک عیدی شیک و غافلگیر کننده، همیشه در ذهن ها باقی می ماند.

تزیین اسکناس عیدی - با ساده ترین ایده ها
خوش سلیقگی خانم ها، همیشه باعث جذاب تر شدن کارهای آنها می شود، حتی در عیدی دادن به بچه ها و بزرگترها که انگار خیلی هم نیازی به تشریفات ندارد. اما چیزی که جذاب و غافلگیر کننده باشد، همیشه در خاطره می ماند و از آنجایی که پول و اسکناس مانند هدایای دیگر باقی نمی مانند تا خاطره شوند، بهتر است آن را به روشی زیباتر به دیگران هدیه کنید تا بیشتر یادشان بماند.

ایده های تازه، کاربردی و جذابی را برایتان آماده کرده ایم تا با این روش ها، اسکناس های عیدی را شکیل تر کنید و روزهای عید، آن را به دیگران هدیه بدهید.

 

ایده های تزیین پول و اسکناس برای عیدی دادن به بچه ها

با این عیدی ویژه، قطعا محبوب بچه های خانواده و فامیل خواهید شد. خیلی هم نیاز به ولخرجی نیست فقط چند عروسک سرانگشتی زیبا یا عروسک های سرمدادی (از هر مدل و طرحی که فکر می کنید برای بچه ها جذاب تر است و توصیه می کنیم از اجناس ایرانی انتخاب کنید) تهیه کنید و پول ها را لوله کنید و داخل آنها بگذارید. این عروسک ها و پول های عیدی را هرطور که برایتان راحت تر است به بچه ها عیدی دهید. می توانید آنها را مانند این تصویر در جعبه های کوچک پر از کاغذ رنگی بگذارید.

 

عیدی جذاب برای بچه ها

 

ایده دیگری که می تواند بچه ها را خیلی خوشحال کند، قرار دادن اسکناس ها داخل بادکنک های رنگی است. بچه ها از اینکه از کسی بادکنک هدیه بگیرند، خیلی خیلی خوشحال می شوند و اصلا مبلغ داخل بادکنک برایشان اهمیتی ندارد (ولی به آنها بگویید که داخل بادکنک ها اسکناس گذاشته اید تا آن را گم نکنند!)

می توانید بادکنک ها را به یکی از دیوارهای منزل بچسبانید و از بچه ها بخواهید خودشان بادکنک مورد علاقه شان را انتخاب کنند.

 

عیدی گذاشتن داخل بادکنک

 

یک آموزش ساده و کوتاه

اسکناس ها را مانند تصویر زیر به صورت یک اندازه تا بزنید. ( سعی کنید برای این کار از اسکناس های نو استفاده نکنید تا باعث از بین رفتن سریع اسکناس های ملی نشوید ).

 

آموزش تزیین اسکناس

 

حالا به دو طرف اسکناس یک نوار چسب کوچک بزنید تا آن را در کنار هم نگه دارد.

 

درست کردن گل با پول

 

حالا یک چوب یا مقوا را به عنوان ساقه گل به پول بچسبانید (با یک قطره بسیار کوچک چسب). سمت دیگر را هم یک کاغذ کوچک بچسبانید تا بتوانید روی آن پیام تبریک یا هر چیز دیگر که خواستید بنویسید.

می توانید از کاغذهای رنگی هم استفاده کنید.

 

تزیین پول

 

از این گل های اسکناسی به هر تعدادی که خواستید درست کنید و در گلدان مخصوص قرار دهید و به هر کسی که خواستید (حتی بزرگ ترها) یکی از آنها را هدیه بدهید.

می توانید گلدان را روی میز هفت سین قرار دهید تا شکیل تر شود.

 

تزیین اسکناس عیدی

 

اگر سری به مغازه های لوازم تحریر فروشی بزنید، حتما پاکت ها و کارت پستال های رنگی و جذابی خواهید دید که با کمترین هزینه، می توانند بهترین ایده برای عیدی دادن عزیزانتان باشند. اسکناس هایی که در این پاکت های کوچک رنگی قرار می دهید، قطعا بیشتر از یک عیدی معمولی ارزش خواهد داشت، مخصوصا برای دختران نوجوان و خانم ها که به این چیزها خیلی علاقه دارند.

 

پاکت های رنگی کوچک

 

این هم یک غافلگیری برای بچه ها و بزرگ ترها! اسکناس ها را بین کاغذهای رنگی مخفی کنید و به صورت شکلات بپیچید و به بچه ها بزرگ ترها بدهید، اول فکر می کنند که به آنها شکلات عیدی داده اید ولی وقتی آن را باز کنند، خیلی ذوق زده خواهند شد.

 

تزیین پول به صورت شکلات های رنگی

 

نکته: معمولا بزرگ ترها از عیدی گرفتن یا تزیینات اسکناس به این شکل، خیلی ذوقی از خود نشان نخواهند داد، اما بچه ها و نوجوانان، به این دلیل که ارزش اسکناس ها را نمی دانند، خیلی از تزیینات اینچنینی خوشحال خواهند شد، پس کمی برایشان وقت بگذارید.