این بلوز یقه برگردان سفید کتانی با طرح استنسیل اسب آبی که در سه رنگ نقاشی شده است بسیار زیبا و هدیه مناسبی برای دوستانتان می‌باشد. وسائل لازم: ▪ مقوای نازک ▪ تیغ موکت‌بری ▪ ماژیک مشکی نوک نمدی ▪ مقوای ضخیم که به اندازه بلوز بریده شود ▪ بلوز سفید کتانی یقه‌دار ▪ نوارچسب […]

آموزش بلوز با طرح اسب آبی
این بلوز یقه برگردان سفید کتانی با طرح استنسیل اسب آبی که در سه رنگ نقاشی شده است بسیار زیبا و هدیه مناسبی برای دوستانتان می‌باشد.

وسائل لازم:

▪ مقوای نازک

▪ تیغ موکت‌بری

▪ ماژیک مشکی نوک نمدی

▪ مقوای ضخیم که به اندازه بلوز بریده شود

▪ بلوز سفید کتانی یقه‌دار

▪ نوارچسب

▪ قلم استنسیل نوک گرد ۳ عدد

▪ رنگ پارچه در ۳ رنگ

▪ بشقاب کوچک

▪ قلم‌موی پهن با کیفیت خوب…

۱. یک تکه از مقوای نازک متناسب با اندازه جلوی بلوزی که مایل به تزئین آن هستید ببرید. طرح را به اندازه مورد نیاز بزرگ کنید. مقوای ضخیم را داخل بلوز قرار داده تا پارچه را بکشد و مانع از نفوذ رنگ به پشت بلوز شود.

۲. طرح را روی تخته سفت و محکمی قرار دهید و تمام اشکال سیاه را به دقت ببرید که این الگوی استنسیل شما می‌باشد.

۳. استنسیل را با نوارچسب به جلوی بلوز بچسبانید. قلم استنسیل را به‌طور عمودی نگه دارید و رنگ را از میان سوراخ‌های اسنتسیل روی آن پخش کنید. همچنان‌که ادامه می‌دهید رنگ و قلم‌مو را عوض کنید.

هنگامی که رنگ‌آمیزی طرح تمام شد، استنسیل را به‌دقت بلند کرده و کنار بگذارید تا خشک شود. اگر هر گونه لکه‌ای وجود داشت با قلم پهن به‌دقت مقوای ضخیم را بردارید و مطابق دستورات رنگ‌ها عمل نمائید تا رنگ بلوز ثابت شود.

منبع :آرتاکاوا