سید حسن نصرالله: مبارزه با کرونا یک جنگ طولانی مدت است
سید حسن نصرالله: مبارزه با کرونا یک جنگ طولانی مدت است

به گزارش ، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای سخنرانی امشب خود تأکید کرد: دوست داشتم امشب تنها درباره ماه شعبان صحبت کنم اما برخی رویدادها و تحولات در سطح منطقه و لبنان موجب شد تا تصمیم بگیرم درباره این تحولات و همچنین مسأله مقابله با کرونا نیز سخنانی را مطرح سازم. […]

به گزارش ، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای سخنرانی امشب خود تأکید کرد: دوست داشتم امشب تنها درباره ماه شعبان صحبت کنم اما برخی رویدادها و تحولات در سطح منطقه و لبنان موجب شد تا تصمیم بگیرم درباره این تحولات و همچنین مسأله مقابله با کرونا نیز سخنانی را مطرح سازم.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به فرا رسیدن ماه شعبان، تصریح کرد: ماه شعبان، ماه پیامبر اکرم (ص) است. در شب نیمه شعبان است که درهای دعا به روی بندگان خداوند باز می‌شود.

سید حسن نصرالله در ادامه به مسأله لبنانی‌های مقیم دیگر کشورهای جهان اشاره کرد و گفت که در شرایط فعلی و در سایه شیوع ویروس کرونا بازگشت این افراد [لبنانی‌های مقیم خارج] به کشور خود، لازم است. در این مسأله جای هیچ‌گونه شک و تردیدی وجود ندارد.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه یادآور شد: از اساس هم هیچگاه مسأله بازگشت یا عدم بازگشت لبنانی‌های مقیم خارج مطرح نبوده است، زیرا اصل بر بازگشت آنهاست؛ آنچه که تاکنون مطرح بوده، زمان و شیوه بازگشت لبنانی هاست.

نصرالله اظهار داشت: متأسفانه برخی صداها و فریادها در داخل کشور شنیده شد که با بازگشت لبنانی‌های مقیم خارج مخالفت کردند. واقعیت این است که عمل کردن دولت به مسئولیتهایش و موفقیت آن در این مأموریت تاریخی، یک مدال افتخار برای دولت کنونی خواهد بود.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه تأکید کرد: ما باید به صورت جدی وارد مسأله بازگشت لبنانی‌های مقیم خارج به کشور خود، شویم. آنچه که اکنون اهمیت دارد، تلاش برای بازگرداندن لبنانی‌ها به کشور خود به صورت حساب شده و سریع است. این اتفاق باید در شرایطی کاملاً امن رقم بخورد. ما باید مقدمات لازم جهت بازگشت عزیزانمان به کشور را فراهم آوریم.

نصرالله ادامه داد: مبارزه با کرونا یک جنگ طولانی مدت است و معلوم نیست که تا چه زمانی به طول می‌انجامد و باید در این میان مقدمات لازم جهت بازگشت عزیزان لبنانی به کشورشان فراهم شود. باید از تجربه بین المللی در عرصه مقابله با کرونا استفاده کرد. تمامی اقشار لبنان برای مقابله با کرونا باید بسیج شوند. ما به یک بسیج ملی نیاز داریم.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه تأکید کرد: می توان گفت که حقیقتاً یک جنگ جهانی در جریان است و جهان در حال مقابله با کرونا است. دولت های بزرگی نظیر آمریکا، انگلیس و… با عجز و دستپاچگی مبارزه با کرونا را دنبال می کنند. در مجموع وضعیت لبنان در نبرد با کرونا در مقایسه با برخی کشورهای دیگر، مورد قبول است. وی سپس از تمامی کسانی که ثروت یا امکانات پزشکی یا اماکنی برای قرنطینه دارند، خواست تا آن را در اختیار دولت قرار دهند.

وی اظهار داشت: از آنجایی که هویت این دشمن [ویروس] برای ما همچنان نامعلوم است، باید بگوییم که ما هم اکنون در ابتدای راه قرار داریم اما باید بدانیم که نبرد با کرونا به روحیه بالا نیاز دارد. باید به این نکته توجه داشته باشیم که ملت های ما مصائبی بزرگتر از آنچه که اکنون وجود دارد را پشت سر گذاشته اند. باید بر روی این دشمن مشترک تمرکز کرد.

در حال تکمیل…