اقتصاد ایران: مشهد:رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان رضوی از تحویل اولین محموله سهمیه ماسک وارداتی اهدائی وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، محمدرضا مس فروش  گفت: با توجه به تامین و تخصیص سهمیه ماسک به میزان هفتصد  هزار عدد از وزارت صنعت، معدن و تجارت اولین […]

اقتصاد ایران: مشهد:رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان رضوی از تحویل اولین محموله سهمیه ماسک وارداتی اهدائی وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، محمدرضا مس فروش  گفت: با توجه به تامین و تخصیص سهمیه ماسک به میزان هفتصد  هزار عدد از وزارت صنعت، معدن و تجارت اولین محموله ماسک وارداتی به استان تحویل گردید. 
وی افزود: این محموله  که شامل ۲۸۱ هزار ماسک سه لایه و بیش از ۸۰ هزار ماسک N95  می باشد با نظر معاون  هماهنگی  امور اقتصادی و مسئول کمیته تامین اقلام اساسی مقابله با کرونا و معاون دادستان مرکز استان در حال تحویل به دانشگاه های علوم پزشکی استان می باشد.
مس فروش با اشاره به اینکه  وزارت صمت برای تأمین نیازهای بیمارستانها و مراکز درمانی نسبت به واردات ماسک اقدام کرد که سهم استان‌ها نیز مشخص شده است، تاکید کرد: سهمیه تحویلی معادل ۴۲ درصد سهمیه تخصیصی به استان است و مابقی سهیمه نیز ظرف روزهای آتی تحویل استان خواهد گردید.
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان رضوی تصریح کرد: این ماسک ها به صورت رایگان در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی مشهد، نیشابور، گناباد، سبزوار ، تربت حیدریه و جام قرار می گیرد.