. به طور کلی ساخت عروسک به کمی ذوق و حوصله احتیاج داره و البته مهمه که الگو کشیدن رو هم بلد باشیم. حوصله میتونید به راحتی تهیه کنید. لوازم مورد نیاز برای ساخت عروسک جغد تکه های پارچه در رنگ های متفاوت نخ گوپلن یا کاموا مشکی برای داخل چشم ها قیچی نخ و […]

. به طور کلی ساخت عروسک به کمی ذوق و حوصله احتیاج داره و البته مهمه که الگو کشیدن رو هم بلد باشیم. حوصله میتونید به راحتی تهیه کنید.

عروسک جغد

لوازم مورد نیاز برای ساخت عروسک جغد

  • تکه های پارچه در رنگ های متفاوت
  • نخ گوپلن یا کاموا مشکی برای داخل چشم ها
  • قیچی
  • نخ و سوزن
  • چرخ خیاطی
  • الگو

الگوی عروسک جغد

الگوی عروسک جغد

آموزش دوخت و ساخت عروسک فانتزی جغد

برای ساخت عروسک ابتدا از الگوی بالا پرینت بگیرید و از روش ببرید.

الگو های برش داده شده

چشم ها و شکم رو مثل مراحل ۱ و ۲ روی بدن بدوزید. بعد هم مردمک داخل چشم رو با نخ گوپلن مشکی کامل بدوزید تا مشکی بشه. میتونید از پارچه مشکی هم برای این کار استفاده کنید.

آموزش ساخت عروسک جغد

بال ها رو هم از پشت بدوزید و داخلش رو کمی پنبه یا الیاف بریزید تا پف کنه. الگوی پا ها رو هم همین کار رو تکرار کنید.

پاها و بال های عروسک

حالا مثل مرحله ۹ الگوهای برش داده و دوخته شده رو بچینید و طرف دیگه بدن رو وارونه روی اونها قرار بدید. طوری که مقداری از بالها و پاها بیرون بمونه. حالا با چرخ خیاطی دور تا دور رو دوخت بزنید. تنها قسمتی بالای سرش رو برای الیاف ریختن خالی نگه دارید.

دوخت عروسک جغد

بعد هم از سرش الیاف رو بریزید و بدن عروسک رو پر کنید و از داخل کوک بزنید. برای نوک جغد هم مثل بالا الگو رو بریده و ببدوزید. داخل اون رو از الیاف پر کنید و مثل مرحله ۱۵ انتهاش رو جمع کنید. نوک دوخته شده رو روی صورت عروسک محکم بچسبونید.

نوک عروسک

عروسک زیبا و فانتزی جغد شما آماده اس که میتونید به عنوان یک تزیین ازشون استفاده کنید و یا به فرزند دلبندتون هدیه بدید.

عروسک فانتزی جغد