نویسنده جانباز «رقص سنگ» به دوستان شهیدش پیوست
نویسنده جانباز «رقص سنگ» به دوستان شهیدش پیوست

محسن صالحی نویسنده کتاب مجموعه طنز «جغله‌های جهادی» و رمان دفاع مقدس «رقص سنگ» بر اثر جانبازی و عوارض شیمیایی جنگ به درجه رفیع شهادت رسید.

محسن صالحی متولد ۱۳۴۸ اهل روستای حاجی آباد اصفهان، طنز نویس که نزدیک به سه سال در جبهه حضور داشت و از جهادگران و یادگاران اهل قلم دفاع مقدس بود پس از تحمل سال‌ها درد و رنج دوران دفاع مقدس، در زادگاه خود به درجه شهادت رسید.
وی در مدت ۲۰ ساله ای که در قم زندگی می کرد، علاوه بر تحصیل علوم حوزوی به کار فرهنگی و نویسندگی مشغول بود که این چند سال اخیر با توجه به مصدومیت و عوارض شیمیایی جنگ، به دستور پزشک، در روستای حاجی آباد اصفهان ساکن و به کشاورزی مشغول بود.
از سوابق نویسندگی و مجموعه آثار صالحی می‌توان به نگارش ۱۳ کتاب داستان و ۵ کتاب شعر اشاره کرد، «نماز شکوفه خداست» ویِژه کودکان در قالب شعر و داستان، «اگر نامهربان بودیم رفتیم» و «از لیلا تا ویلا» و مجموعه ۱۰ جلدی اکبر کاراته مجموعه مصاحبات وی با دوست و هم روستایی اش اکبر رحیمی حاجی آبادی، از جمله آثار این شهید بزرگوار است.
این جانباز شهید در حوزه ترویج فرهنگ کتابخوانی فعالیت چشم گیری در حاجی آباد اصفهان داشت و در سطح مدارس شهرستان به برپایی نمایشگاه کتاب دفاع مقدس و برنامه جنگ کتاب ویژه دانش آموزان مقطع راهنمایی و دبیرستان می پرداخت و افراد بسیاری را به مطالعه کتاب بویژه آثار دفاع مقدس ترغیب کرد.

دیگران پسندیدند
این مطالب را از دست ندهید