تاریخ: ۰:۵۹ :: ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
ملخ‌های صحرایی از کجا وارد ایران شدند؟

رسانه 7: رئیس سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی گفت: استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان به ترتیب ۳ استان اول مبارزه با ملخ هستند که بیشترین درگیری را دارند.

محمدرضا درگاهی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای کشاورزی استان فارس با اشاره به وضعیت ملخ‌های صحرایی در ایران اظهار داشت: از ۷ بهمن سال ۹۷ درگیر ملخ‌های صحرایی شدیم که کانون اصلی آنها ۲ طرف دریای سرخ است.

وی با بیان اینکه در شرایط اقلیمی بسیار خوب و بارندگی رشد ملخ‌ها طغیان می‌کند، گفت: سال گذشته طوفان سهمگینی در مرز مشترک عمان و یمن رخ داد که سبب ازدیاد جمعیت ملخ‌ها و مهاجرت آنها به سمت ایران شد.
بیشتر بخوانید:

رئیس سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی افزود: وظیفه کشورهای همسایه بود که با این ملخ‌ها مبارزه کنند اما نکردند تا اینکه این ملخ‌ها از عربستان به ایران وارد شدند و تا پایان روز سه شنبه ۱۵۳ ریزش به کشور داشتیم.

وی با بیان اینکه تا پایان روز سه شنبه ۵۷۰ هزار هکتار مبارزه با این ملخ‌ها صورت گرفته است، بیان کرد: استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان به ترتیب ۳ استان اول مبارزه با ملخ هستند که بیشترین درگیری را دارند.

درگاهی با اشاره به وضعیت استان فارس عنوان کرد: جنوب فارس با ملخ‌ها درگیر هستند که پیش بینی می‌شود تا ۸۰ هزار هکتار مبارزه با این آفت در اراضی فارس صورت گیرد.

رئیس سازمان حفظ نباتات جهاد کشاورزی با اشاره به حمایت کمیسیون کشاورزی مجلس در بحث تامین اعتبارات گفت: پیش بینی این است که باید تا سقف ۸۰۰ هزار هکتار مبارزه با ملخ در ایران صورت بگیرد تا امنیت غذایی ما آسیب نخورد.