حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب داستانی‌بنیسی، مدیرعامل شرکت رسانه‌گستر بنیسی در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به ضرورت بحث تبلیغ مبانی دینی و قرآنی به شیوه‌های نوین، تولید بازی‌های رایانه‌ای در این حوزه را یکی از مصادیق اصلی تبلیغ دانست و اظهار کرد: با عنایت خداوند متعال و دعای خیر اساتید، دوستان و تلاش مجموعه رسانه‌گستر […]

حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب داستانی‌بنیسی، مدیرعامل شرکت رسانه‌گستر بنیسی در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به ضرورت بحث تبلیغ مبانی دینی و قرآنی به شیوه‌های نوین، تولید بازی‌های رایانه‌ای در این حوزه را یکی از مصادیق اصلی تبلیغ دانست و اظهار کرد: با عنایت خداوند متعال و دعای خیر اساتید، دوستان و تلاش مجموعه رسانه‌گستر بنیسی توانستیم در زمینه تولید بازی‌های رایانه‌ای حضوری فعال و مؤثری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بازی‌های رایانه‌ای دارای اهمیت خاصی است که باید مسئولان به اهمیت این امر پی ببرند و از آن حمایت کنند، افزود: فناوری‌های بازی‌های رایانه‌ای مطابق با فرهنگ اسلامی – ایرانی می‌تواند سرآغاز حرکتی اثرگذار برای ورود مفاهیم دینی به این عرصه مهم و راهبردی در کشور باشد، از این رو حمایت مسئولان در این راه می‌تواند بیش از پیش چرخه تبلیغ و گسترش مبانی دینی را با توجه به نیاز‌های روز و همچنین تبدیل علم به ثروت مثبت، محقق کند.

مدیرعامل شرکت رسانه‌گستر بنیسی با اشاره به اینکه بازی «سفر جنجالی» نخستین بازی در ژانر تخصصی سبک زندگی اسلامی – ایرانی است، گفت: این بازی رایانه‌ای، ترکیبی از چندین سبک بازی‌های رایانه‌ای دوبعدی است که علاوه بر تکیه بر بازی‌نامه‌ای مناسب از امور فنی، گرافیکی و صوتی مطلوبی بهره می‌برد. این بازی که در ژانر سبک زندگی (Life Style) و در سبک اشیای پنهان (Hidden Objects) ساخته شده، پس از استقبال مردم از نسخه نخست ویندوزی و اندرویدی این بازی عرضه شده است.

داستانی‌بنیسی اضافه کرد: بعد از این استقبال مردم، نسخه دوم مجموعه بازی‌های سفر جنجالی با نام رؤیای پنهان، برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی منتشر شد. از ویژگی‌های این بازی می‌توان به وجود ۷۰ مرحله متنوع شهری و روستایی، گرافیک جذاب و دلپسند، گیم‌پلی آسان و روان و لذت‌بخش، چالش‌های جالب و هیجان‌انگیز، امکان بازی به صورت آفلاین، امکان رقابت آنلاین با سایر مسافران این سفر (بازی‌بازان دیگر این بازی در سراسر جهان) و وجود اقلیم‌ها و آب‌وهوا‌های مختلف اشاره کرد.

وی با بیان اینکه پیش از انتشار رسمی این بازی، نسخه تست این بازی در گروه بازیکده در پیام‌رسان‌های ایتا و تلگرام ارائه شده بود، گفت: در این گروه ۱۰۵ نفر از کاربران و بازی‌بازان عزیز به تست این بازی پرداخته و پیشنهادات، دیدگاه‌ها و همچنین اشکالات بازی را به شرکت رسانه‌گستر بنیسی ارسال کردند که مورد توجه و پیاده‌سازی قرار گرفت. نهایتاً این بازی با حجم بسیار کم نسبت به نسخه‌های پیشین و تنها با ۲۹ مگابایت و به صورت کاملاً رایگان عرضه شده است و حجم آن بسیار سبک بوده و قابلیت اجرا بر روی انواع گوشی‌های و تبلت‌های اندرویدی را دارد.

مدیرعامل شرکت رسانه‌گستر بنیسی در توصیف این بازی، گفت: نسخه دوم مجموعه بازی‌های سفر جنجالی با نام رؤیای پنهان برای مخاطبش قطعاً بسیار جذاب خواهد بود، چراکه این بازی دارای المان‌های فرهنگی و مذهبی فراوانی است که به صورت هنرمندانی و غیر مستقیم در درون بازی نهادینه شده‌اند. وجود دو گونه معما و جورچین بسیار جدید درون امامزاده‌ای در روستا، ماموریت یافتن چند شیء قدیمی گم‌شده در یک گرمابه بسیار زیبا و نیاز به انجام محاسبه با چرتکه، از نمونه‌های این المان‌های دوست‌داشتنی هستند.

 

http://daricheh.benisi.ir/Uploads/Page1.jpg

این فعال حوزه فناوری ادامه داد: این بازی قابلیت رقابت آنلاین دارد و تمام بازی‌باز‌های آن می‌توانند علاوه بر آنکه بازی را به صورت یک نفره در رایانۀ شخصی خود انجام دهند، با اتصال به اینترنت، در یک رقابت ملی در درون بازی حضور یابند و سعی خود را برای جلو افتادن از سایر بازی‌باز‌ها در سراسر کشور به کار گیرند.

 

http://daricheh.benisi.ir/Uploads/Page2.jpg

 

به گزارش ایکنا؛ علاقه‌مندان هم‌اکنون می‌توانند این بازی را با کلیک بر روی www.mediafire.com به صورت رایگان دریافت و با استفاده از آن، لیگ‌ها و مسابقات مختلف آنلاین بازی را به راحتی راه‌اندازی کنند.

انتهای پیام