اجرای برنامه های یکسان قبل از خواب شبانه به کودک کمک می کند تا بتواند زمان خواب را تشخیص دهد. یک برنامه ریزی منظم به آرامش کودک کمک می کند.

رسانه ۷ – دلائل متعددی می توانند عامل و علت بدخوابی کودکان باشند. در این مقاله ۱۰ علت شایع این مشکل را بررسی می کنیم :

هنوز خیلی کوچک هستند :

بعضی کودکان شب ها به سرعت به خواب می روند. برای دو ماه اول، نوزادان به شکل تصادفی در حدود ۱۲ تا ۱۸ ساعت در شبانه روز می خوابند. بیشتر نوزادان با رسیدن به ۹ ماهگی شب ها می خوابند که البته منظور این است که ۵ تا ۶ ساعت بدون وقفه خواب هستند.

برای خوابیدن به کمک شما نیاز دارند :

تکان دادن هر شب نوزاد برای خواباندنش باعث می شود که به تنهایی به خواب رفتن را یاد نگیرد و به جای خوابیدن، گریه کند تا کمکی که نیاز دارد و آن کمک شما هستید را دریافت کند. وقتی نوزاد خواب آلوده است اما هنوز به خواب نرفته است، او را در تختش بگذارید تا  حتی یاد بگیرد خودش به تنهایی و حتی در صورت بیدار شدن در نیمه شب به خواب برود.

خیلی خسته هستند :

کودکان نوپا و خردسال به ۱۱ تا ۱۴ ساعت خواب در ۲۴ ساعت نیاز دارند که شامل خواب روزانه و شبانه می شود. برنامه منظم برای خواب کودک، کلید موفقیت است. پس زمان های مشخصی را برای به خواب رفتن، بیدار شدن، خواب نیمروزی، غذا خوردن و بازی کردن در نظر بگیرید.

اضطراب جدایی :

عبور از این مرحله برای همه کودکان کاملا طبیعی است. سعی نکنید با حرف زدن، آواز خواندن، تکان دادن یا غذای اضافی این حالت را در کودک از بین ببرید. در حدود ۶ ماهگی می توانید به نوزاد کمک کنید تا خودش به خواب برود. تا وقتی که کودک بیمار به نظر نمی رسد با آرامش با او حرف بزنید و پشتش را مالش دهید. او را آرام کنید اما نه تا حدی که با بغل کردن و غذا دادن به نوزاد، او را به این کارها عادت بدهید. روشن گذاشتن یک چراغ خواب ممکن است به کودکان نوپایی که از تاریکی می ترسند، کمک کند.

نداشتن برنامه خواب :

اجرای برنامه های یکسان قبل از خواب شبانه به کودک کمک می کند تا بتواند زمان خواب را تشخیص دهد. یک برنامه ریزی منظم به آرامش کودک کمک می کند. برای مثال می توانید هر شب کودک را حمام کنید، برایش داستان بخوانید، یک میان وعده به او بدهید و بعد چراغ را خاموش کنید. هر شب همان برنامه را انجام دهید و دقت کنید که این برنامه باید در اتاق کودک تمام شود. بهتر است برنامه خواب را از ۴ ماهگی شروع کنید.

 

 

منبع:نی نی سایت