کودکان از آنچه که شما به زبان می آورید و انجام می دهید، یاد می گیرند در مورد بدن، توانایی ها و چیزهای دیگر چه احساسی داشته باشند.

والدین الگوهای اصلی رفتار کودک هستند

رسانه ۷ –کودکان از آنچه که شما به زبان می آورید و انجام می دهید، یاد می گیرند در مورد بدن، توانایی ها و  چیزهای دیگر چه احساسی داشته باشند. آنها عموما اعمال و رفتار شما را تقلید می کنند.  بهترین و قدرتمندترین روش برای آموزش عادات سالم، تنبیه و تشویق نیست، بلکه عمل به شیوه مثبت و الگو سازی رفتارهای سالم است.

ارائه الگوی مناسب به کودکان کمک می کند شاد باشند و سلامتی خود را حفظ کنند. شاید لازم باشد شما تغییراتی در خودتان ایجاد کنید. نگران نباشید، شما و فرزندتان می توانید همراه هم این کار را انجام دهید.

عادت بد انتقاد از خود

انتقاد از ظاهرتان به شکلی که این پیغام را به کودک بدهید که عزت نفس شما به فرم شلوار در تنتان و یا وزن شما بستگی دارد. کودکان و خصوصا دختربچه ها می توانند تحت تاثیر حرف های مادر قرار بگیرند که این مسئله می تواند  باعث شود آنها چیزی را که در آینه می بینند دوست نداشته باشند و این منجر به مشکلات مربوط به عزت نفس و داشتن تصویر منفی از بدنشان در تمام طول زندگی خواهد شد. هر دو این مشکلات فرد را به سمت عادت های ناسالم مانند رژیم های غذایی یویویی سوق داده و خطر اختلالات خطرناک مربوط به خوردن را افزایش می دهد.

عادت بد  پرخوری هیجانی

اگر وقتی غمگین یا ناامید هستید از غذا به عنوان آرام بخش استفاده می کنید، احتمالا این پیام  ناسالم را به کودک هم منتقل خواهید کرد که خوردن غذا و خوراکی راهی برای کسب احساس خوب در مورد خودتان است.

در عوض سعی کنید وقتی احساس خوبی ندارید از راه های دیگری برای تقویت روحیه خودتان استفاده کنید. اجازه بدهید کودک شما را ببیند در حالی که با دوستتان صحبت می کنید یا برای پیاده روی از خانه خارج می شوید تا احساس بهتری داشته باشید. عادات سالم  و ناسالم شما به یک میزان بر کودک تاثیر می گذارد.

عادت بد ارسال پیامک، ایمیل و صحبت کردن زیاد با تلفن

خیلی عادلانه به نظر نمی رسد که از کودک بخواهید موقع شام به کسی پیامک نزند در حالی که خودتان با گوشی موبایلتان مشغول هستید. کاری که انجام می دهید تاثیر بسیار قوی تری از چیزی که می گویید، دارد. در مورد وسایل الکترونیکی و ارتباطی قوانینی را برای کل اعضای خانواده وضع کنید. این قوانین باید شامل خودتان به عنوان والدین هم باشد و باید حتما به آنها عمل کنید.

کودکانی که وقت زیادی را مقابل صفحه نمایش می گذرانند، اغلب مشکلات مربوط به  بیخوابی، وزن و عملکرد مناسب در مدرسه دارند اما احتمال چاقی در کودکانی که همراه خانواده شام می خورند، بیشتر است.

عادت بد تمرکز بر مسائل سطحی و مادیات

بیشتر دختربچه ها عاشق پوشیدن و نمایش دادن لباس های مختلف هستند اما متخصصین معتقدند در مورد افراط در دامن زدن به این علاقه کودک به جای تمرکز بر مسائل عمیق تر، دقت کنید.

سعی کنید عادات سالم مانند قدم زدن یا ورزش کردن را جایگزین صرف وقت برای بازی با لباس ها و زیورآلات کنید. با این شیوه کودک یاد خواهد گرفت که می تواند قوی، محکم و در عین حال “دختر” باشد. به علاوه اینکه کودک متوجه می شود که فعال بودن به کاهش استرس او کمک می کند. دقت کنید هر بار که زیبایی و ظاهر کودک را تحسین می کنید، حتما از هوش و ذکاوتش هم تعریف کنید.

منببع:نی نی سایت