عكس بهنام باني، خواننده معروف كشورمان را با استايل جديدش مي بينيد. پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : بهنام بانی خواننده جوان و خوش‌صدای کشورمان است. بهنام بانی طرفداران بسیاری دارد. بهنام بانی تا کنون آهنگ‌های زیادی را خوانده است. بهنام بانی متولد ۱۱ مهر ۱۳۶۶ در دامغان، خواننده است. بهنام بانی فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی عمران از دانشگاه شاهرود می […]

عكس بهنام باني، خواننده معروف كشورمان را با استايل جديدش مي بينيد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

بهنام بانی خواننده جوان و خوش‌صدای کشورمان است. بهنام بانی طرفداران بسیاری دارد. بهنام بانی تا کنون آهنگ‌های زیادی را خوانده است. بهنام بانی متولد ۱۱ مهر ۱۳۶۶ در دامغان، خواننده است.

بهنام بانی فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی عمران از دانشگاه شاهرود می باشد، یک خواهر بزرگتر از خود دارد و فاصله سنی با مادرش ۱۹ سال است.

شروع با قرائت قرآن

من خوانندگی را با خواندن قرآن در سن ۸ سالگی سر صف مدرسه شروع کردم از آن زمان همیشه آرزوی خواندن تو من بود که بتونم یه جورایی بزرگترین کنسرت را بزارم. ولی از ۱۴ – ۱۵ سالگی بود که تصمیم گرفتم آرزویم را عملی کنم.

از همراهی پدر تا کلاس

پدرم نوازنده آکاردئون بود که همین دیلیل شد تا از ۱۰ سالگی نزد ایشان تمرینات موسیقی را شروع کنم تا اینکه از نوجوانی نزد اساتید موسیقی رفتم.

خوانندگی با گروه روژان

از سال ۱۳۸۵ وقتی ۱۹ ساله بود همزمان با دوران دانشجویی در شاهرود با گروه موسیقی روژان آشنا شد و با آنها همکاری کرد. در اصل خواننده اول گروه روژان مهدی یغمایی بود که بعد از جدا شدن او از این گروه، بهنام بانی خواننده اصلی گروه شد و با این گروه چندین کنسرت کوچیک را برگزار کرد.

شهرت

اولین آهنگ آقای بانی که باعث معروف شدن او شد آهنگ علاقه خاص بود ولی در عین حال آهنگ من یه دیونم با استقبال بیشتری مواجه شد.

آهنگ عاشقم نیز باعث تثبیت جایگاه وی در موسیقی شد.

از سنتی تا پاپ

چهار جلسه موسیقی سنتی را نزد مرحوم محمد نوری گذراند اما بعد که دید روحیه اش با سنتی سازگار نیست ترجیح داد در پاپ ادامه فعالیت دهد.

خواننده های مورد علاقه

از‌خواننده‌ های قدیمی، محمد اصفهانی و محمد علیزاده را دوست دارم و مرحوم ناصر عبداللهی همکه الگوی من بود.

البته من حالا ژانرم را عوض کردم. در میان خواننده‌ های نسل جدید هم سینا شعبانخانی، مسعود صادقلو و شهاب مظفری را دوست دارم.

اولین تجربه استقبال مردم

اولین باری که که خیلی ازم استقبال شد در پلادیوم بود.

من همراه خواهر و مادر و دامادمون رفتیم خرید کنیم که دیدم هی یهو مردم همینجوری اومدن جلو و عکس گرفتند که برام خیلی جالب و لذت بخش بود.