سعی کنید هوای داخل چادر رو تهویه کنید تا دچار رطوبت نشه. یه نکته ی مهم دیگه اینه که از عرق کردن جلوگیری کنید.

رسانه ۷ نیمه ی سرد سال از راه رسیده و باید خودمون رو برای سفر در مناطق و هوای سرد داشته باشیم. رسیدن فصل سرما دلیل بر این نیست که دست از ماجراجویی و اکتشاف جاهای جدید برداریم. ما تمام سعی مون رو می کنیم تا نکاتی رو بهتون یادآوری کنیم که سفر و کمچینگ در فصل پاییز و زمستون رو براتون راحت می کنه. این مطلب بهتون یاد میده چطوری چادر مسافرتی رو در حین سفر گرم نگه دارید. یه چادر گرم به آدم احساس امنیت و آرامش میده و خواب خوبی رو فراهم می کنه. این ۷ تا نکته رو با هم به خاطر بسپاریم.

طبیعت گردی,وسایل طبیعت گردی

 ۱_ کیسه خواب گرم!
اولین نکته برای داشتن خواب راحت و آروم توی چادر اینه که از کیسه خوابی با جنس خوب استفاده کنید که سرما رو به درون خودش راه نمیده.

۲_از زیر انداز استفاده کنید.
زیر انداز علاوه بر اینکه سطح زیرمون رو نرم می کنه و باعث میشه تیغ و سنگ راحتی مون رو به هم نزنه، عایق خوبی برای جلوگیری از انتقال سرمای زمین به بدن ماست.

۳_ از پتوهای گرم کننده ی اورژانسی استفاده کنید.
پتوهای اورژانسی اصطلاحی از لایه ی نازکی از آلومینیوم تشکیل و به هیچ وجه سرما رو به داخل چادر راه نمیدن. این پتو ها رو میتونید روی خودتون بکشید و همچنین روی دیواره ها یا سقف چادرتون وصل کنید.

۴_ با کلاه بخوابید.
یه کلاه بافتنی گرم و نرم میتونه سرتون رو در طول شب گرم نگه داره و احساس راحتی بهتون بده.

۵_ جوراب خشک به پا کنید.
درسته که خوابیدن بدون جوراب خیلی راحت تره، اما انگار وقتی پاهای آدم گرم هست، کل بدن هم احساس گرمی می کنه. چس یک جفت جورابی که خیس نیست به پاتون کنید، ترجیحا ضخیم و پشمی!

۶_ یه سنگ داغ توی چادر بذارید.
این یه راهکار خوبه برای اینکه گرمای آتشتون رو به داخل چادر بیارید. یه تکه سنگ داخل آتش بگذارید و صبر کنید تا یکی دو ساعت توی آتش بمونه. بعد از آتش درش بیارید و چند دقیقه صبر کنید تا کمی دمایش پایین بیاد. وقتی به حالتی رسید که پارچه رو نسوزونه، یه حوله یا یه تکه پارچه رو دورش بپیچید. این سنگ رو یا توی کیسه خواب کنار پاهاتون، یا وسط چادر و نزدیک به همه ی افراد بگذارید.

۷_ یادتون باشه، رطوبت = سرما!
سعی کنید هوای داخل چادر رو تهویه کنید تا دچار رطوبت نشه. یه نکته ی مهم دیگه اینه که از عرق کردن جلوگیری کنید. هر موقع از شب که بیدار شدید و فهمیدید که بدنتون عرق کرده، کمی از لایه های پوششی تون کم کنید.

اینها بعضی از نکات مهم برای گرم نگه داشتن چادر موقع سرما بود. اگه شما هم ایده های خوبی برای این مشکل دارید، اونها رو با ما در میون بگذارید.

منبع:بیتوته