این مشکل توی همه ی پروازها وجود داره و به همین خاطر بعضی از هواپیمایی ها تصمیم گرفتند صندلی هاشون رو همیشه در حالت قفل شده بذارن

1

رسانه ۷ اگه حتی یک بار تجربه سفر با هواپیما رو داشته باشید، میدونید وقت هایی که خطوط هوایی خیلی شلوغه، کوچک ترین بد رفتاری سرنشین های هواپیما میتونه آدم رو عصبانی کنه. بعضی ها توی هواپیما طوری رفتار می کنند که انگار روی مبل خونه شون نشستن و باعث دردسر و ناراجتی دور و اطرافیانشون میشن. برای اینکه جزو این “بعضی ها” نباشیم، میخوایم یه سری نکته ی مهم و کلیدی برای داشتن رفتار مناسب در هواپیما رو با هم دوره کنیم.

هر مکانی، متناسب با شرایط و آدمهایی که در اونجا هستند، یه سری رفتارها و مراقبت های خاص خودش رو اقتضا می کنه. توی ارتفاع چند هزار متری، با وجود فضای کم و نشستن طولانی مدت روی صندلی های هواپیما، رعایت چه کارهایی میتونه از مورد اذیت قرار دادن اطرافیان جلوگیری کنه؟

 

۱ . از محفظه ی بار بالای سر به درستی استفاده کنید.

این روزها همه دوست دارن تا جایی که میتونند بار بیشتری با خودشون حمل کنند. اما این دلیل نمیشه که همه ی فضای کابینت های بالای سرتون مختص به شما باشه. به مقدار سهم فضای خودتون وسایل بچینید و جای بقیه ی افراد رو اشغال نکنید. خیلی از وسایل و ساک های اضافی رو میتونید زیر صندلی تون جا بدین.

 

۲ . بچه ها میتونن حسابی اعصاب آدم رو خورد کنن.

بچه ها همیشه دنبال سرگرمی و فضا برای بازی کردن هستند. به این خاطر که این امکانات توی هواپیما وجود نداره، معمولا اذیت ها و سر و صدای بچه ها وجود داره. یکی از اتفاقات رایج، لگد زدن بچه ها به صندلی جلوییه، که ظاهرا مثل آهنربا اونها رو به خودش جذب میکنه. اولین کاری که باید بکنید اینه که از دعوا کردن بپرهیزید. سعی کنید با خود بچه یا پدر و مادرش تماس چشمی برقرار کنید. اگه کارساز نبود، به آرومی از پدر یا مادرش بخواید که این قضیه رو کنترل بکنه. اگه این هم کاری رو پیش نبرد، میتونید به یکی از مهماندارها موضوع رو اطلاع بدین.

یادتون باشه، کسی علاقه ای نداره به تذکرهای شما درباره تربیت فرزند و… گوش بده. پس لازم نیست وارد گفتگوهای تهاجمی بشید.

 

۳ . صندلی رو بخوابونم…یا نخوابونم؟

این مشکل توی همه ی پروازها وجود داره و به همین خاطر بعضی از هواپیمایی ها تصمیم گرفتند صندلی هاشون رو همیشه در حالت قفل شده بذارن. برای اینکه خوابوندن صندلی تون برای نفر پشتی مشکلی ایجاد نکنه این ۳ نکته رو همیشه یادتون باشه:

۱_موقع خوردن وعده های غذایی همیشه صندلی رو صاف نگه دارید.

۲_قبل از اینکه صندلی رو بخوابونید به نفر پشتی اطلاع بدین.

۳_خوابوندن صندلی رو به آرومی انجام بدین.

خوابوندن صندلی در پروازهای طولانی برای خوابیدن کار مرسومی هست و بهتره این کار رو وقتی که چراغ ها رو خاموش می کنند انجام بدین.

 

 

منبع:گردالی