به گزارش رسانه ۷، در سال‌های گذشته میل به لژیونر شدن نزد بازیکنان ایرانی بسیار بیشتر شده است. مشکلات اقتصادی موجود در کشور و البته پرداخت‌های دلاری در کشور‌هایی که حتی فوتبال چندان قدرتمندی هم ندارند سبب شده تا تعداد زیادی از بازیکنان ایرانی ترجیح بدهند به جای حضور در تیم‌های داخلی به کشور‌های نه […]

کوچ فوتبالیست‌ها به لیگ هندبه گزارش رسانه ۷، در سال‌های گذشته میل به لژیونر شدن نزد بازیکنان ایرانی بسیار بیشتر شده است. مشکلات اقتصادی موجود در کشور و البته پرداخت‌های دلاری در کشور‌هایی که حتی فوتبال چندان قدرتمندی هم ندارند سبب شده تا تعداد زیادی از بازیکنان ایرانی ترجیح بدهند به جای حضور در تیم‌های داخلی به کشور‌های نه چندان مطرح بروند.

از این رو علاوه بر ستاره‌هایی که به لیگ‌های اروپایی و فوتبال قطر و سایر کشور‌های حاشیه خلیج فارس رفتند، چند سالی است که شاهد حضور برخی نفرات در کشور‌هایی مانند اندونزی، آذربایجان، گرجستان و… هستیم. کشور‌هایی که قطعاً از نظر سطح فوتبال شرایط خوبی ندارند و لیگ آن‌ها نیز مانند لیگ ایران کیفیتش بالا نیست، اما پرداخت دلاری و امکانات سخت‌افزاری خوب سبب شده تا بازیکنان ایرانی آن‌ها را به حضور در لیگ ایران ترجیح بدهند. حالا که در آستانه لیگ بیستم فوتبال ایران هستیم، به نظر می‌رسد لیگ کشور هند مأمن جدید ستاره‌های داخلی باشد. لیگی که طی دو، سه سال گذشته با هزینه زیاد توانسته برخی ستاره‌های مطرح فوتبال را هم به عنوان مربی و بازیکن به خود ببیند. در چنین شرایطی طبیعی است که برخی بازیکنان فوتبال ایران هم تصمیم بگیرند در ازای دریافتی دلاری هر چند اندک در بعد بین‌المللی، اما با توجه به نرخ ارز در داخل ایران به این کشور بروند. در این خصوص شنیده می‌شود که برخی تیم‌های لیگ هند مانند بنگال، کرالا، گوا و… پیشنهاد‌هایی را به برخی بازیکنان ایرانی داده‌اند و هیچ بعید نیست در آینده‌ای نزدیک شاهد حضور این نفرات در هندوستان باشیم. بازیکنانی نظیر امین منوچهری مهاجم سابق استقلال، خالد شفیعی مدافع سابق تراکتور و سپاهان و ذوب‌آهن، هادی محمدی مدافع پیشین ذوب‌آهن و امید سینک هافبک نفت مسجد سلیمان از جمله نفراتی هستند که پیشنهاد‌هایی از لیگ هند دریافت کردند و احتمال دارد طی روز‌های آینده شاهد کوچ آن‌ها به هند باشیم.

قطعاً لیگ هند نیز از نظر کیفیت فنی با لیگ ایران قابل مقایسه نیست، اما با توجه به اینکه پرداختی‌هایش به صورت منظم و دلاری انجام می‌شود برای نفرات ایرانی با توجه به قیمت ارز بسیار وسوسه‌انگیز خواهد بود. ضمن اینکه هندی‌ها در بحث امکانات سخت‌افزاری نیز هزینه‌های زیادی انجام دادند تا بتوانند در آینده یک قطب در فوتبال آسیا شوند. باید منتظر ماند و دید طی روز‌های آینده قرارداد ستاره‌های ایرانی با تیم‌های هندی به ثبت می‌رسد یا خیر که اگر این اتفاق بیفتد احتمالاً هندوستان به پناهگاه جدید فوتبالیست‌های داخلی تبدیل می‌شود.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.