درختان مفید در سفر – نمدار
درختان مفید در سفر – نمدار

درخت نمدار (یا زیرفون) بیشتر در مناطقی با خاک مرطوب رشد می کنه و در مکان هایی مثل کنار رودخانه ها و برکه ها میشه اونها رو پیدا کرد.

namdar

رسانه ۷ درخت ها میتونن توی شرایط اضطراری منابع خوبی برای تهیه غذا، سرپناه و مواد اولیه ساخت ابزار باشن. در شرایط سختی که توی خطر گیر افتادیم، شناسایی درخت ها می تونه جون ما رو هم نجات بده. ما به معرفی ۶ تا از مهمترین هاشون می پردازیم. . امروز میخوایم سراغ درخت بعدی، یعنی درخت نمدار بریم.

Lime_tree

نمدار

درخت نمدار (یا زیرفون) بیشتر در مناطقی با خاک مرطوب رشد می کنه و در مکان هایی مثل کنار رودخانه ها و برکه ها میشه اونها رو پیدا کرد. شاخه های این درخت ها علاقه دارن از تنه، در نزدیکی زمین منشعب بشن. به همین خاطر اصلا غیر معمول نیست اگه به شکل توده ای از شاخ و برگ دیده میشن.

درخت نمدار برگهایی بزرگ به شکل قلب، دندانه های زبر و جوانه هایی به رنگ قرمز تیره داره. یکی از ویژگی های متمایز این درخت وجود برگی کوچک، باریک به رنگ سبز روشنه که در محل رویش برگهای قلبی شکل وجود دارد. این نوع برگ به طور معمول در درختان بالغ رشد می کند. در فصل تابستون میوه هایی به شکل دونه، شبیه مهره سخت از وسط این برگها آویزون می شن.

aspen-tree-leaf-identification

از درخت نمدار چه استفاده های مفیدی می شه کرد؟

  •  برگ های خوراکی خوشمزه، مخصوصا در فصل بهار
  •  توسط بافت داخلی این درخت میشه یکی از بهترین طناب های کشی رو ساخت
  •  از چوب نرم این درخت میشه در درست کردن آتیش به وسیله از اصطکاک (سایش روی یه تخته) آتش درست کرد
  •  این درخت معمولا به دلیل برش راحتی که میخوره، برای حکاکی خیلی مناسبه
  •  لایه پوسته ی داخلی این درخت خوراکیه و میشه با سر چاقو تراشیده بشه. طعمش هم خیلی شیرینه!

منبع:گردالی