وزیر علوم به طرح مساله حذف کنکور از سوی برخی کاندیدا‌های ریاست‌جمهوری واکنش نشان داد. پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در واکنش به اظهارات برخی کاندیدا‌های ریاست‌جمهوری مبنی بر حذف قطعی کنکور گفت: موضوع کنکور چیز مبهمی ندارد که کاندیدا‌های محترم به آن بپردازند و […]
وزیر علوم به طرح مساله حذف کنکور از سوی برخی کاندیدا‌های ریاست‌جمهوری واکنش نشان داد.پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در واکنش به اظهارات برخی کاندیدا‌های ریاست‌جمهوری مبنی بر حذف قطعی کنکور گفت: موضوع کنکور چیز مبهمی ندارد که کاندیدا‌های محترم به آن بپردازند و از طرفی در سال ۹۹ بیش از ۸۵ درصد ورودی‌های دانشگاه‌های کشور بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی دوره دبیرستان وارد دانشگاه شدند.

وی ادامه داد: فقط در رشته‌های گروه پزشکی تراکم داوطلب و رقابت فشرده وجود دارد که آن هم برای چند رشته دکتری حرفه‌ای است.

غلامی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر، طرح اصلاح کنکور در شورای عالی مطرح است که نهایی شده و در جلسه بعدی شورا به احتمال بسیار زیاد تصویب خواهد شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: در نتیجه موضوع کنکور مساله رهاشده‌ای نبوده و نیست که در مباحث تبلیغات انتخاباتی به آن پرداخته شود. احتمالا برخی کاندیدا‌ها که آن را مطرح می‌کنند از مراحل و فرایند سپری‌شده موضوع اطلاع ندارند.

منبع: ایلنا