روسیه از رویکرد اروپا علیه ایران انتقاد کرد
روسیه از رویکرد اروپا علیه ایران انتقاد کرد

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: سرگئی لاوروف روز پنجشنبه پس از دیدار با هایکو ماس همتای آلمانی خود بر لزوم شفافیت طرف‌های اروپایی در برجام تاکید کرد و اظهار داشت: ما با ایران همانند آلمان، فرانسه و انگلیس و تشکیلات سیاست خارجی اروپا کار می‌کنیم و از این کشور دعوت به خویشتنداری می‌کنیم و […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

سرگئی لاوروف روز پنجشنبه پس از دیدار با هایکو ماس همتای آلمانی خود بر لزوم شفافیت طرف‌های اروپایی در برجام تاکید کرد و اظهار داشت: ما با ایران همانند آلمان، فرانسه و انگلیس و تشکیلات سیاست خارجی اروپا کار می‌کنیم و از این کشور دعوت به خویشتنداری می‌کنیم و می‌خواهیم که برجام را با تلاش‌های مشترک حفظ کنیم.

وی افزود: در این دیدار تاکید کردیم که تأمین وحدت اقدامات و یکپارچگی مواضع بقیه شرکت کنندگان این توافق شامل روسیه، چین و تروئیکای اروپا بسیار مهم است.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه خاطرنشان کرد: ما اگر در شرایط کنونی بگوییم که نجات برجام فقط به ایران بستگی دارد به زحمت می‌توانیم به نتیجه برسیم.

حل اختلافات در خلیج فارس از راه مذاکره
لاوروف در ادامه سخنان خود در کنفرانس مطبوعاتی گفت: مسکو علاقه مند است که اختلافات موجود در منطقه خلیج فارس پیرامون ایران از طریق مذاکره حل و فصل و برطرف شود.

وی افزود: ما علاقه مند به پیشبرد دستور کار متحد کننده در این منطقه جهان هستیم و علاقه مند هستیم که اختلافات از راه مذاکره حل شود.

وزیر خارجه روسیه گفت: در این رابطه ابتکار روسیه برای تأمین امنیت گروهی در منطقه خلیج فارس با شرکت کشورهای عربی این منطقه و ایران را یادآوری کردیم.

۲۳۳۱۰۳۱۱

منبع خبر: خبر آنلاین

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.

دیگران پسندیدند
این مطالب را از دست ندهید