طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی با مغز وانیلی و رویه مخصوص
طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی با مغز وانیلی و رویه مخصوص

رسانه ۷ – آماده سازی: ۴ ساعت مدت انتظار: ۳۰ دقیقه مجموعاً: ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه مواد اولیه : برای ۶ نفر آرد ۱و۱سوم لیوان شکر ۳چهارم لیوان تخم مرغ ۲عدد کره ۱۵۰گرم شیر نصف لیوان بیکینگ پودر ۱قاشق چایخوری نمک ۱هشتم قاشق چایخوری پودر کاکائو ۱تا۲قاشق سوپخوری مواد مغز کاپ کیک : کره […]

رسانه ۷ –

آماده سازی: ۴ ساعت
مدت انتظار: ۳۰ دقیقه
مجموعاً: ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه

مواد اولیه :

برای ۶ نفر
آرد ۱و۱سوم لیوان
شکر ۳چهارم لیوان
تخم مرغ ۲عدد
کره ۱۵۰گرم
شیر نصف لیوان
بیکینگ پودر ۱قاشق چایخوری
نمک ۱هشتم قاشق چایخوری
پودر کاکائو ۱تا۲قاشق سوپخوری

مواد مغز کاپ کیک :

کره ۲۰۰گرم
شکر ۱ونیم لیوان
پودر قند ۱ونیم لیوان
شیر ۳قاشق غذاخوری
آرد ۱و۱چهارم لیوان
نمک ۱قاشق چایخوری
چیپس شکلاتی نصف لیوان
اسانس وانیل چند قطره
کاپ کیک شکلاتی با مغز وانیلی و رویه مخصوص

طرز تهیه مغز کاپ کیک:

ابتدا نیمی از کره را در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود.نصف شکر را به کره نرم شده اضافه کرده و با همزن به خوبی یکنواخت کنید سپس نصف شیر را اضافه کرده و باز مخلوط کنید.آرد و نمک را مخلوط کرده و ۲بار الک کنید و کم کم به مواد بیفزایید و خوب هم بزنید و در انتها چیپس شکلاتی را به مواد اضافه کرده و با قاشق مخلوط کنید.
با قاشق از مقداری از خمیر را بردارید و به شکل گرد حالت دهید ، مواد را داخل قالب های کاپ کیک بگذارید ، روی قالب را با نایلون پوشش دهید و حداقل ۵ ساعت در یخچال بگذارید تا مواد خوب سرد و سفت شوند.


طرز تهیه رویه کاپ کیک:

برای تهیه کرم روی کاپ کیک باقی مانده کره و شکر را داخل ظرفی بریزید و با همزن به خوبی بزنید تا نرم و یکدست شود سپس پودر قند ، باقی مانده شیر ، نمک و مقداری وانیل اضافه کنید ، بزنید تا بافتی مانند خامه پیدا کند.کرم را تا زمان آماده شدن کیک در یخچال قرار دهید.


کاپ کیک شکلاتی با مغز وانیلی و رویه مخصوص

طرز تهیه کاپ کیک:

ابتدا فر را با دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، کره را در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود سپس همراه با شکر ۳ دقیقه بزنید تا به خوبی یکنواخت شود، تخم مرغ ها را به نوبت اضافه کنید و بزنید.
آرد ، بکینگ پودر و نمک را مخلوط کرده و ۲بار الک کنید ، شیر و وانیل را نیز مخلوط کنید سپس مخلوط آرد و شیر را کم کم به مواد دیگر اضافه کرده و به آرامی مخلوط کنید تا خمیر کیک یکدست شود.
قالب های کاپ کیک را از یخچال خارج کنید و مایه کیک را روی مواد میانی که در یخچال استراحت داده بودید بریزید ، با قاشق مغز را به سمت پایین هدایت کنید ، با مایه کیک روی مواد میانی را بپوشانید سپس قالب را داخل فر که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید تا کیک ها پخته و طلایی شوند ، پس از پخت آن را از فر خارج کنید و کناری قرار دهید تا خوب سرد شود سپس با کرم وانیلی و شکلات چیپسی و … تزیین و سرو کنید.

کاپ کیک شکلاتی با مغز وانیلی و رویه مخصوص
کاپ کیک شکلاتی با مغز وانیلی و رویه مخصوص
کاپ کیک شکلاتی با مغز وانیلی و رویه مخصوص
کاپ کیک شکلاتی با مغز وانیلی و رویه مخصوص

نکات:

۱)بهتر است مواد مغز کاپ کیک را از شب قبل داخل یخچال قرار دهید.
۲)برای مخلوط کردن مواد کاپ کیک مقداری آرد و مقداری شیر را اضافه کرده و هم بزنید و مجدد مقداری آرد و مقداری شیر را اضافه کنید و به همین صورت انجام دهید تا مواد تمام شوند ، دقت کنید که با آرد شروع شود و با آرد به پایان برسد.
۳)در صورت تمایل مواد کاکائویی را کمتر داخل قالب بریزید تا مغز کاپ کیک مشخص باشد.

منبع :سوران