توی ذهن خیلی از ما، سفر همیشه همراهه با کشیدن چمدون های سنگین از اینور به اونور.

sabok-safar-konim

رسانه ۷ توی ذهن خیلی از ما، سفر همیشه همراهه با کشیدن چمدون های سنگین از اینور به اونور. خب در واقع این چمدون ها به تنهایی می تونن یک سفر خیلی خوب رو خراب کنن و اینجاست که اهمیت ساده سفر کردن بیشتر حس می شه. این بار به جای چمدون، یک کوله پشتی بردارید و کمی بیشتر به وسایلی که برمیدارید فکر کنید.

اگر یکم دقت کنید، کسایی که از سفرهاشون لذت می برن و بیشتر از شما سفر می رن. چمدون همراهشون نیست.  همه وسایلشون رو توی یک کوله پشتی جا دادن و به راحتی سفر می کنن. ولی این همه وسیله که برای سفر انتخاب کردید رو چطور می شه توی کوله پشتی جا داد ؟ گردالی چند تا پیشنهاد داره.

۱- سفرتون رو در گوشی موبایلتون برنامه ریزی کنید. اگر کامپیوتر شخصی، بخشی از کار نیازتون نیست. می تونید خیلی راحت اپلیکیشن های لازم برای سفر رو روی موبایلتون بریزید و لپتاپتون رو توب خونه بگذاربد.

۲-کفش مناسب انتخاب کنید. می تونید چند جفت کفش و یک جفت صندل و یک جفت بوت بردارید. مشکلی نیست ولی وقتی لازم نمیشه همونطور که بردید، برمیگردونید. متناسب با جایی که می رید، یک جفت کفش مناسب بردارید و بدون وزن و حجم اضافی سفر کنید.

۳-بعضی وسایل رو می شه خرید. بعضی وسایل هستن که توی خونه دارید و فکر می کنید بردنشون می تونیه بی ضرر باشه. خب نیست. بردن یک دسته تیغ با ۶ تا تیغ اضافی، چتر، دمپایی ، جعبه دستمال کاغذی و … می تونه وزن کیف شما رو خیلی بیشتر کنه در صورتی که دمپایی و چتر و تیغ یکبار مصرف و یا خیلی ارزون، همه جا پیدا می شه.

۴- لباس مناسب رو انتخاب کنید. اگر یکم دقت کنید می تونید لباس هایی رو انتخاب کنید که شستنشون با دست آسون باشه و نیازی به عوض کردنشون بطور روزانه نباشه. مثلا شلوار جین رو می تونید یک هفته بدون شستن هم بپوشید ولی شلوار کتان رنگ روشن رو نمی تونید.

۵- سوغاتی. گرفتن سوغاتی یکی از رسم های خوب و دوست داشتنی سفره. اینکه در شهرها و کشورهای دیگه به فکر خانواده و دوستان باشید خیلی مهمه ولی بعضی سوغاتی ها می تونه خیلی دست و پا گیر باشه. می تونید سوغاتی های کوچک و یادگاری رو انتخاب کنید .

۶- یادتون باشه، سفر برای لذت بردنه نه برای وسیله بردن.