فاصله تیم و باشگاه در حمایت از بازیکنان ناکام فوتبال
فاصله تیم و باشگاه در حمایت از بازیکنان ناکام فوتبال

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: رسانه ۷/ بهزاد بیرانوند: پادوانی یکی از بازیکنانی بود که در جریان بازی دچار ناکامی و مصدومیت شد. از یک طرف دچار نقص بدنی و سلامت جسمی شد و از طرف دیگر به دلیل عدم پرداخت دستمزد و حمایت‌های مالی از استقلال جدا شد. اما نکته مهمی که نباید از […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

رسانه ۷/ بهزاد بیرانوند: پادوانی یکی از بازیکنانی بود که در جریان بازی دچار ناکامی و مصدومیت شد. از یک طرف دچار نقص بدنی و سلامت جسمی شد و از طرف دیگر به دلیل عدم پرداخت دستمزد و حمایت‌های مالی از استقلال جدا شد.
اما نکته مهمی که نباید از آن غافل شد رفتار باشگاه با بازیکنان است به خصوص بازیکنانی که به این شیوه یا مصدوم می‌شوند یا بالاجبار برای همیشه از مستطیل سبز خداحافظی می‌کنند. همچنان که به یاد داریم مسعود شجاعی در جریان مصدومیت از ناحیه قوزک پا در دیدار با لاکرونیا، شرایط سختی را پشت سر گذاشت، اما او حمایت باشگاه اوساسونا به خاطر فیلمی که برایش ساخته بودند و عیادت مدیر باشگاه و قرارداد دو ساله‌ای که با وی روی تخت بیمارستان بسته بودند را دلیل بهبودی درمانش می‌داند. این امر نشان‌دهنده اهمیت بازیکن و حمایت همه جانبه از او به خصوص در شرایط بحرانی است. نتیجه حمایت روانی باشگاه‌ها، تلاش و انگیزه بازیکنان می‌باشد که همبستگی تیمی را تقویت می‌کند، اما وقتی چنین تفاوتی را در نحوه رفتار باشگاه با پادوانی می‌بینیم متوجه مشکلات فرهنگی، تیمی و گروهی می‌شویم؛ بازیکنی که حق آن نیست در شرایط بحرانی که سلامتی‌اش را به خطر انداخته است مشکلات مالی نیز افزوده شود، بنابراین مهم‌ترین وظیفه باشگاه علاوه بر پرداخت دستمزد بازیکنان، حمایت روانی و عاطفی و رفتاری در شرایط سخت از بازیکن می‌باشد. رفتار باشگاه نباید به گونه‌ای باشد که بازیکن با دلهره و اضطراب به زمین برود و فشار‌های بیرونی بازی و ادامه کار را بر او دشوار کند، بنابراین نقش مربی و کادر فنی بسیار مهم است که یک بازیکن را چگونه احیا کنند و به شرایط بازی برگردانند.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.