دوربین سونی RX100 VII معرفی شد؛ عکس‌برداری تا ۹۰ فریم بر ثانیه
دوربین سونی RX100 VII معرفی شد؛ عکس‌برداری تا ۹۰ فریم بر ثانیه

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: دوربین جدید سونی RX100 VII قابلیت های فوکوس خودکار دوربین بدون آینه آلفا ۹ را در بدنه ای جمع و جور ارائه کرده و با قفل نورسنجی و فوکوس خودکار می تواند تا ۹۰ فریم در ثانیه عکس برداری کند. این دوربین در حالت عادی امکان ثبت تا ۲۰ […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

دوربین جدید سونی RX100 VII قابلیت های فوکوس خودکار دوربین بدون آینه آلفا ۹ را در بدنه ای جمع و جور ارائه کرده و با قفل نورسنجی و فوکوس خودکار می تواند تا ۹۰ فریم در ثانیه عکس برداری کند.

این دوربین در حالت عادی امکان ثبت تا ۲۰ فریم بر ثانیه را دارد. به گفته سونی، کارایی فوکوس خودکار هم در حد دوربین بدون آینه آلفا ۹ سونی است.

دوربین سونی RX100 VII


http://digiato.com/


http://digiato.com/

ظاهر سونی RX100 VII شباهت های فراوانی به نسل قبلی دارد. لنز، ۲۰۰-۲۴ میلی متر با دیافراگم ۴٫۵-۲٫۸ است و مشابه قبل یک منظره یاب بیرون جهنده در بالای بدنه تعبیه شده. نمایشگر دوربین مشابه مدل قبلی قابلیت چرخش ۱۸۰ درجه ای دارد و ظرفیت باتری هم مشابه قبل است. اما آنچه که سونی RX100 VII را متفاوت از قبل می کند حسگر جدید و کارایی فوکوس و سرعت بالاتر است.

حسگر ۲۰ مگاپیسکلی یک اینچی از نوع CMOS که با چیپ DRAM ترکیب شده وعده سرعت فوکوس خودکار در حد آلفا ۹ سونی را می دهد و به گفته سونی در هر ثانیه ۶۰ بار محاسبات مربوط به فوکوس خودکار و نور سنجی انجام می شود. امکان فوکوس مبتنی بر تشخیص فاز روی ۳۵۷ نقطه وجود دارد و با فوکوس مبتنی بر تشخیص کنتراست هم می توان روی ۴۲۵ نقطه فوکوس کرد. از قابلیت های جالب دوربین باید به امکان فوکوس روی چشم سوژه (چه انسان و چه حیوان) اشاره کرد.

سونی RX100 VII قابلیت فیلم برداری ۴K و ۳۰ فریم بر ثانیه یا fHD و ۱۲۰ فریم بر ثانیه را دارد. علاوه بر این امکان اتصال میکروفن به دوربین برای ثبت دقیق تر صدا ها در نظر گرفته شده است. در مقایسه با لرزشگیر SteadyShot استاندارد سونی، لرزشگیر دوربین جدید می تواند در ویدیوهای ۴K تا ۸ برابر بهتر عمل کند. این بهبود کارایی به لطف ترکیب لرزشگیر اپتیکال و الکترونیکی ممکن شده است.

سونی RX100 VII از ماه آگوست (مرداد-شهریور) با قیمت ۱۲۰۰ دلار روانه بازار می شود.

منبع خبر: دیجیاتو

آخرین اخبار علم و فناوری و تکنولوژی ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.