رقابت چینی ها برای نفوذ به قلب بنز؛ افزایش سهم BAIC در شرکت مادر مرسدس
رقابت چینی ها برای نفوذ به قلب بنز؛ افزایش سهم BAIC در شرکت مادر مرسدس

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: برند بایک به عنوان یکی از نام های بزرگ صنعت خودروسازی چین مالک ۵ درصد از سهام شرکت مادر مرسدس بنز یعنی دایملر شد. دایملر و گروه بایک از سال ۲۰۰۳ با یکدیگر همکاری می کنند و جوینت ونچر آن ها در سال ۲۰۱۸ بیش از ۴۸۵ هزار دستگاه […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

برند بایک به عنوان یکی از نام های بزرگ صنعت خودروسازی چین مالک ۵ درصد از سهام شرکت مادر مرسدس بنز یعنی دایملر شد. دایملر و گروه بایک از سال ۲۰۰۳ با یکدیگر همکاری می کنند و جوینت ونچر آن ها در سال ۲۰۱۸ بیش از ۴۸۵ هزار دستگاه خودرو به فروش رسانده است. شرکت پکن مرسدس که با نام JV نیز شناخته می شود، مسئول تولید مدل E-Class LWB و C-Class است. دیگر همکاری مشترک بایک و دایملر موسوم به فوژین بنز، مدل های تجاری مرسدس همچون واینو، ویتو و اسپرینتر را در کشور چین شامل می شود.

دایملر به عنوان مالک ۹٫۵۵ درصدی از سهام بایک (که مقر اصلی آن در هنگ کنگ است) شناخته شده و از سال ۲۰۱۳ در هیئت مدیره این شرکت نیز حضور دارد.

BAIC A1 vs Mercedes B Class

اولا کالنیوس مدیرعامل دایملر با اعلام رضایت مندی از این همکاری اعلام کرد:

سرمایه گذرای گروه بایک در دایملر یک حرکت استراتژیک و هوشمندانه در درازمدت خواهد بود. بازار خودروی چین نه تنها به عنوان یک بازار بزرگ و هدف برای ما حائز اهمیت است بلکه نقش اساسی در تولید و توسعه محصولات جدید ما نیز بازی می کند.

بایک با بدست آوردن سهم قابل توجه ای در دایملر حق رای خواهد داشت و توازن قدرت بین هر دو شرکت برقرار خواهد شد.

برند بایک

با این حرکت بایک می تواند در برابر دیگر سرمایه گذاران بزرگ چینی در گروه دایملر حرف برای گفتن داشته باشد. در حال حاضر هولدینگ جیلی با کسب ۹٫۷ درصدی سهام دایملر به عنوان بزرگترین سهام دار شرکت دایملر شناخته می شود.

برند بایک با حضور در نمایشگاه خودروی تهران در سال ۹۶ با محصولات متعددی قصد ورود به بازار خودروی ایران را داشت اما به واسطه تحریم های مجدد صنعت خودروسازی هرگز پای آن به صورت گسترده به بازار کشورمان باز نشد و تنها مدل بایک همان سابرینا بود که توفیق چندان خاصی نیز کسب نکرد.

منبع خبر: دیجیاتو

آخرین اخبار علم و فناوری و تکنولوژی ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.