پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: پپ سگورا از سمت خود کناره گیری کرد. به گزارش وبسایت نود، خبری که از چند روز قبل دهان به دهان می‌چرخید بالاخره رسمی شد و پپ سگورا، مدیر فوتبال بارسلونا با وجود باقی ماندن یک سال از قراردادش با آبی اناری ها، این تیم را ترک کرد. وبسایت […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

پپ سگورا از سمت خود کناره گیری کرد.

به گزارش وبسایت نود، خبری که از چند روز قبل دهان به دهان می‌چرخید بالاخره رسمی شد و پپ سگورا، مدیر فوتبال بارسلونا با وجود باقی ماندن یک سال از قراردادش با آبی اناری ها، این تیم را ترک کرد.

وبسایت رسمی باشگاه بارسلونا با اعلام این خبر، از تعهد سگورا قدردانی کرده و برای او در آینده آرزوی موفقیت کرده است.

سگورای ۵۸ ساله از سال ۲۰۱۷ در این پست فعالیت می‌کرد. او که کار خود در بارسلونا را در سال ۲۰۰۲ و با حضور به عنوان دستیار لورنزو سرا فرر در آکادمی باشگاه آغاز کرده بود، در ادامه حضور به عنوان کمک مربی در تیم بارسلونای بی را هم تجربه کرد و در سال ۲۰۰۶، به عنوان دستیار سرا فرر به آاک آتن پیوست. 

سگورا در سال ۲۰۰۷ به عنوان دستیار تاکیس لمونیس در المپیاکوس منصوب شد و در مارچ ۲۰۰۸ بعد از اخراج لمونیس، به شکل موقت هدایت المپیاکوس را تا پایان فصل به عهده گرفت. علیرغم کسب دوگانه داخلی یونان، سگورا تصمیم گرفت تا از هدایت این تیم کناره گیری کند. 

بعد از این تجربیات، سگورا وارد عرصه مدیریتی شد و در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ مدیریت فنی آکادمی لیورپول را به عهده داشت. او در سال ۲۰۱۵ به بارسلونا بازگشت و پیش از حضور در آخرین پست، به مدت دو سال مدیر آکادمی بارسلونای بی بود.

پیش بینی می‌شود بعد از خروج سگورا، اریک آبیدال بازیکن پیشین آبی اناری ها که معاون سگورا در این پست بوده، جای او را بگیرد.

این روزها بارسلونا بیش از درگیری در بازار نقل و انتقالات، درگیر تغییرات مدیریتی خود بوده است. پیش از این، روز پنجشنبه اعلام شد که پاتریک کلایورت، ستاره هلندی سابق بارسلونا، به عنوان مدیر فوتبال جوانان بارسلونا منصوب شده و مدیریت لاماسیا را به عهده خواهد گرفت.

۷۷۱۲

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.