پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: پیش فصل ۲۰-۲۰۱۹ رئال مادرید همواره با مصدومیت دردناک مارکو آسنسیو به یاد آورده خواهد شد. به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، شاید بعدها همگان تور پیش فصل ۲۰-۲۰۱۹ رئال مادرید را با مصدومیت مارکو آسنسیو در جریان دیدار مقابل آرسنال به خاطر آورند. آسنسیو در […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

پیش فصل ۲۰-۲۰۱۹ رئال مادرید همواره با مصدومیت دردناک مارکو آسنسیو به یاد آورده خواهد شد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، شاید بعدها همگان تور پیش فصل ۲۰-۲۰۱۹ رئال مادرید را با مصدومیت مارکو آسنسیو در جریان دیدار مقابل آرسنال به خاطر آورند. آسنسیو در این بازی از ناحیه رباط صلیبی آسیب دید و بخش زیادی از فصل ۲۰-۲۰۱۹ را از دست خواهد داد.

اما این نخستین بازی نیست که لوس بلانکوس با مصدومیت بلندمدت یکی از بازیکنانش در رقابت های پیش فصل مواجه می‌شود. مشابه این اتفاق در سال ۱۹۹۰ برای لوئیس میا هم رخ داده بود.

میا که بعد از حضوری بلندمدت در تیم های پایه بارسلونا و گذراندن دو فصل در تیم اصلی، در تابستان ۱۹۹۰ با انتقالی آزاد از بارسلونا به رئال مادرید پیوسته بود، کمتر از دو هفته بعد از این انتقال با اتفاقی دردناک مواجه شد. 

او که تازه ۱۳ روز قبل به رئال پیوسته و تنها در ۹۶ دقیقه پیراهن این تیم را به تن کرده بود، در دقیقه ۵۱ دیدار دوستانه رئال در برابر لاتزیو به روی زمین افتاد. در بازگشت به مادرید، تشخیص پزشکان پارگی رباط صلیبی پای راست میا بود. پزشکان رئال این مصدومیت را بسیار جدی قلمداد کردند و البته باید در نظر داشت که در سال های ابتدایی دهه ۹۰، هر نوع شکستگی و یا پارگی مصدومیتی خطرناک تلقی می‌شد و مانند این روزها، درمان های موثری برای آن ها وجود نداشت.

دکتر هرادور درباره مصدومیت میا به مارکا گفته: “مشکل آن است که باید یک تاندون در داخل پای او قرار داد تا مانند لیگامنت (رباط) عمل کند. این تاندون برای قوی شدن نیاز به زمان بسیار زیادی خواهد داشت. میا باید به سختی کار کند، اما این پیشرفت بالاخره حاصل خواهد شد.”

خوزه آنتونیو کاماچو، بازیکن سابق رئال که خود با چنین مصدومیتی مواجه شده و حرفه خود را در خطر دیده بود، توصیه ساده ای برای میا داشت: ” باید صبور باشی، خیلی صبور.”

مصدومیت میا همگان را شوکه کرد، حتی در بارسلونا، باشگاهی که میا با ترک آن و پیوستن به رئال جنجال های زیادی را برانگیخته بود. خوان گاسپارت، نایب رئیس وقت بارسلونا پیش قدم شد و اولین پیام حمایتی را برای میا فرستاد: “بابت اتفاقی که برای تو افتاده بسیار متاسفم. مهم ترین چیز، در نظر گرفتن جنبه های انسانی است.”

در کلینیک سانتا النا، که میا عمل جراحی را در آن پشت سر گذاشته بود، صبح روز بعد تلگرامی به دست میا رسید که از طرف جوزپ لوئیز نونز، رئیس باشگاه بارسلونا بود.

میا بعد از ۲۵۲ روز، در روز ۲۰ آپریل ۱۹۹۱ و در دیدار مقابل رئال بتیس به میادین فوتبال بازگشت. خود او درباره این تجربه می‌گوید: “فکر نمی‌کردم اینقدر سخت باشد.” او بیشتر دوران نقاهت خود را در محل تولد خود، تروئل (شهری در آراگون)، گذراند. میا تا سال ۱۹۹۷ برای رئال بازی کرد و به همراه این تیم دو قهرمانی در لالیگا و یک قهرمانی در کوپا دل‌ری را تجربه کرد.

نکته جالب آن که در روز ۴ سپتامبر ۲۰۱۵ اتفاقی کاملا مشابه برای پسر لوئیس میا (که همین نام را دارد) رخ داد. او در ۲۰ سالگی و در زمانی که برای گوئیخلو بازی می‌کرد دچار پارگی رباط صلیبی شد. البته او سلامت خود را بازیافت و اکنون با پیراهن تنریف، به دنبال صعود به لالیگا است.

۷۷۱۲

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.