پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: میکا ریچاردز از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. به گزارش وبسایت نود و به نقل از اسکای اسپورتس، میکا ریچاردز مدافع سابق تیم های منچسترسیتی و آستون ویلا که سابقه انجام ۱۳ بازی برای تیم ملی انگلیس را هم دارد، در ۳۱ سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. ریچاردز که […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

میکا ریچاردز از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از اسکای اسپورتس، میکا ریچاردز مدافع سابق تیم های منچسترسیتی و آستون ویلا که سابقه انجام ۱۳ بازی برای تیم ملی انگلیس را هم دارد، در ۳۱ سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

ریچاردز که از مصدومیت طولانی مدت زانو رنج می‌برد، آخرین بار در تساوی ۱-۱ آستون ویلا برابر وولورهمپتون در اکتبر ۲۰۱۶ به میدان رفته بود. او فصل های ۱۸-۲۰۱۷ و ۱۹-۲۰۱۸ را هم به عنوان بازیکن آستون ویلا و بدون انجام مسابقه پشت سر گذاشت و سرانجام در پایان فصل گذشته از سوی ویلا به عنوان بازیکن آزاد شناخته شد. ریچاردز اکنون تصمیم گرفته که به فعالیت های تجاری خود بپردازد و در کنار آن در برنامه های خاص خارج فوتبال با باشگاه سابقش، منچسترسیتی فعالیت کند.

ریچاردز در خصوص خداحافظی خود به وبسایت منچسترسیتی گفت: “این راه ایده آلی برای پایان دوران فوتبال نیست. ترجیح می‌دادم همانند ونسان کمپانی (در چند بازی آخر خود با پیراهن سیتی) خداحافظی کنم اما این گونه نشد. از زمانی که سیتی را ترک کردم، جنگ نابرابری با مصدومیت داشتم. خوشحالم در شرایطی از فوتبال خداحافظی می‌کنم که توانستم به چنین سطحی برسم.

لیگ برتر و جام حذفی را بردم، برای انگلستان به میدان رفتم و بریتانیا را در المپیک همراهی کردم. خود را خوشبخت می‌پندارم و به دیدن دوباره دوستانم در منچسترسیتی فکر می‌کنم. تبدیل شدن به یک مربی، تصمیمی است که شاید در آینده بگیرم. اما برای حال، قصدی برای حضور در کنار زمین ندارم.”

ریچاردز که از ۱۳ سالگی در منچسترسیتی حضور داشت، در اکتبر ۲۰۰۵ و ۱۷ سالگی نخستین دیدار خود را برای تیم بزرگسالان منچسترسیتی در برابر آرسنال انجام داد. تنها ۱۳ ماه بعد، او نخستین بازی ملی خود را هم برای انگلستان در دیدار مقابل هلند انجام داد. ریچاردز در مجموع برای سیتی ۲۴۵ بازی انجام داده و ۹ گل به ثمر رساند. قبل از ترک دائمی سیتی به مقصد آستون ویلا در سال ۲۰۱۵، او یک فصل را هم به شکل قرضی در فیورنتینا سپری کرد. 

ریچاردز که سابقه ۱۳ بازی و یک گل برای تیم ملی انگلیس را در کارنامه دارد، برای المپیک ۲۰۱۲ به عنوان یکی از ۳ بازیکن بالای ۲۳ سال تیم بریتانیا (در کنار رایان گیگز و کریگ بلمی) از سوی استوارت پیرس دعوت شد و تیم میزبان را در المپیک لندن همراهی کرد. 

۷۷۱۲

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.