پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: در پایان رقابت‌های تورنمنت بین‌المللی جام الحسن در کشور اردن، ملی‌پوشان تکواندو ایران موفق به کسب یک مدال طلا و ۲ نقره شدند. به گزارش رسانه ۷،هفتمین دوره تورنمنت بین‌المللی جام الحسن اردن در رده سنی بزرگسال امروز (جمعه – ۴ مرداد) در “امان” اردن برگزار شد. مردان ملی‌پوش […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

در پایان رقابت‌های تورنمنت بین‌المللی جام الحسن در کشور اردن، ملی‌پوشان تکواندو ایران موفق به کسب یک مدال طلا و ۲ نقره شدند.

به گزارش رسانه ۷،هفتمین دوره تورنمنت بین‌المللی جام الحسن اردن در رده سنی بزرگسال امروز (جمعه – ۴ مرداد) در “امان” اردن برگزار شد.

مردان ملی‌پوش تکواندو ایران با ترکیب آرمین هادی‌پور (وزن ۵۸- کیلوگرم)،  فرزان عاشورزاده (وزن ۶۳- کیلوگرم) و سجاد مردانی (۸۷+ کیلوگرم) به منظور ارتقاء امتیاز در سال پیش از بازی های المپیک ۲۰۲۰ – توکیو و کسب سهمیه، در این رویداد حضور پیدا کرده بودند که در نهایت موفق به کسب یک مدال طلا (هادی پور) و ۲ نقره (عاشورزاه – مردانی) شدند.

آرمین هادی‌پور در وزن ۵۸- کیلوگرم ابتدا به مصاف نماینده اردن رفت و پیش از زمانی قانونی و در پایان راند دوم این هوگوپوش را ۲۵ بر یک شکست داد؛ در ادامه نماینده عمان را ۲۰ تایی (۲۸ بر ۸) کرد و راهی نیمه نهایی شد. آرمین در نیمه نهایی هوگوپوش پاکستان را ۲۷ بر ۳  در پایان راند دوم شکست داد و در فینال نیز باید با نماینده تایلند مبارزه می‌کرد که با انصرف حریف برنده اعلام شد و عنوان قهرمانی را کسب کرد.

فرزان عاشورزاده در وزن ۶۳- کیلوگرم در گام نخست نماینده عربستان را ۱۲بر ۲ شکست داد، در ادامه هوگوپوش اردن را با نتیجه ۳۳ بر ۹ از رو برداشت. فرزان در نیمه نهایی برابر دیگر نماینده اردن قرار گرفت و با نتیجه ۱۰ بر ۵ پیروز شد اما در فینال نتیجه را به تکواندوکار ترکیه ۷ بر ۶ واگذار کرد و مدال نقره این رویداد را کسب کرد.

سجاد مردانی در وزن ۸۷+ کیلوگرم ابتدا به مصاف هوگوپوش الجزایر رفت و با نتیجه ۲۸ بر ۶ به برتری رسید، در ادامه نماینده اردن را ۳۳ بر ۲۱ شکست داد و راهی فینال شد. سجاد در فینال نتیجه را برابر دیگر نماینده اردن ۱۹ بر ۱۱ واگذار کرد و بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد.

هدایت نفرات اعزامی برعهده علی محمد بسحاق بود.

این رقابت‌ها G۱ است و به نفر اول ۱۰ امتیاز، نفر دوم ۶ امتیاز و نفرات سوم ۳.۶۰  امتیاز در راستای افزایش رنکینگ وکسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار روز ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.