ملی‌پوش بسکتبال بانوان: پا به پای هم تلاش می‌کنیم
ملی‌پوش بسکتبال بانوان: پا به پای هم تلاش می‌کنیم

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: بازیکن تیم ملی بسکتبال بانوان می‌گوید نتیجه گرفتن بعد از سال‌ها محدودیت سخت است و به برنامه‌های بلندمدت نیاز دارد اما کادر فنی و بازیکنان با جان و دل تلاش می‌کنند. به گزارش ایسنا تیم ملی بسکتبال پنج نفره بانوان ایران بعد از سال‌ها محدودیت بالاخره اردوهای آماده سازی […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

بازیکن تیم ملی بسکتبال بانوان می‌گوید نتیجه گرفتن بعد از سال‌ها محدودیت سخت است و به برنامه‌های بلندمدت نیاز دارد اما کادر فنی و بازیکنان با جان و دل تلاش می‌کنند.

به گزارش ایسنا تیم ملی بسکتبال پنج نفره بانوان ایران بعد از سال‌ها محدودیت بالاخره اردوهای آماده سازی خود را برای  اعزام بین المللی آغاز کرد. مسابقات غرب آسیا و پس از آن کاپ آسیا قرار است تجربه ای تاریخی برای بسکتبال ایران باشد چرا که تیم ملی اولین حضورهای خود را در این دو رویداد تجربه می‌کند.  تیم ملی جمعه، اردوی خود را در آکادمی ملی المپیک به پایان رساند. معصومه اسماعیل زاده، ملی‌پوش ایران در مورد اردوهای تیم ملی به ایسنا گفت: اولین اردویمان را از هفتم فروردین آغاز کردیم که تا الان ادامه داشته است. خوشبختانه اردوی خوبی داشتیم و کادر فنی برنامه‌ خوبی برای مسابقات غرب آسیا و کاپ آسیا در نظر گرفته. زمان مسابقات غرب آسیا نزدیک‌تر است و امیدوارم تیم اعزام شود چون همه بازیکنان و کادر تلاش کردند. به نظرم رفتن و بودن در مسابقات خیلی مهم است چون  نشان می‌دهد کجای کار هستیم و چقدر باید تلاش کنیم.  

چشم به راه اسپانسر

او در پاسخ به این سوال که آیا امکان اعزام نشدن به مسابقات غرب آسیا وجود دارد، گفت: الان مسائل مالی فداسیون‌ها را با مشکل مواجه کرده است. البته فدراسیون برای انجام این اعزام تلاش می‌کند. بازیکنان هم  نگاهشان این است که تیم اعزام می‌شود و تمام تلاش خود را می‌کنند. امیدوارم اسپانسرها برای اعزام از تیم حمایت کنند.

ملی‌پوش بسکتبال در مورد وضعیت اسپانسری در بخش ورزش بیان کرد: همیشه چشم بسکتبال بانوان باید به اسپانسر باشد که پای کار بیاید و کمک کند اما امیدوارم روزی برسد بدون اینکه  کسی برای جذب اسپانسر تلاشی بکند، خود آنها برای کمک به ورزش آماده باشند. 

هدف اصلی تیم کاپ آسیاست

اسماعیلی مسابقات غرب آسیا را میدنی برای کسب آمادگی بیشتر تیم عنوان کرد و گفت:  هدف  اصلی کادر و بازیکنان رسیدن به اوج آمادگی برای مسابقات کاپ آسیا است چون در سطح بالایی برگزار می‌شوند، در نتیجه به غرب آسیا  به عنوان مسابقه‌ای برای کسب آمادگی بیشتر نگاه می‌کنیم.

او در این مورد افزود: هدف اصلی‌مان کاپ آسیا است و غرب آسیا پله ای برای رسیدن به آمادگی بهتر است. البته در این مسابقات هم تیم‌های خوبی شرکت می‌کنند  اما چون امکان به کارگیری بازیکنان خارجی خود را ندارند به نفع ماست. سطح بسکتبال ایران  همیشه از این تیم‌ها بالاتر بوده و تنها استفاده از بازیکنان خارجی به این آنها کمک می‌کند. امیدوارم در این مسابقات مقام بیاوریم و در کاپ آسیا هم نشان دهیم که بسکتبال پنج نفره بانوان باید  زودتر به عرصه‌های بین‌المللی وارد می‌شد.

صعود به دسته اول آسیا سخت اما امکان‌پذیر

اسماعیل زاده در پاسخ به این سوال که آیا احتمال صعود ایران به دسته اول آسیا وجود دارد؟ بیان کرد: کار خیلی سختی است چون تیم‌های دسته دوم همه خوب هستند، حتی چند تیم سال‌هاست که در این دسته حضور دارند و از آنجایی که تنها یک تیم صعود می‌کند بنابراین کار خیلی سختی پیش رو داریم. خودمان را دست کم نمی‌گیریم و امیدورم صعود کنیم چون برای بسکتبال بانوان خیلی خوب است.

او در ادامه افزود: وقتی تیم بانوان در مسابقات باخت می‌دهد برخی می‌گویند که بانوان همیشه اعزام می‌شوند و  می‌بازند در حالی نتیجه گرفتن بعد از  سال‌ها محدودیت سخت است و به برنامه‌های بلندمدت نیاز دارد.  سال‌ها در اردوی تیم ملی تمرین می‌کردیم بدون اینکه اعزامی وجود داشته باشند اما اکنون شرایط پله به پله بهتر می‌شود. امیدوارم این روند ادامه دار باشد، مقطعی نباشد.

کادر فنی و بازیکنان با جان و دل تلاش می‌کنند

ملی‌پوش بسکتبال  درمورد سطح تمریناتی که شایسته متشرعی، سرمربی تیم ملی برای بازیکنان در نظر می‌گیرد، گفت: سطح فنی خانم متشرعی خاص  و چند سال حضور در آمریکا به او کمک کرده است.  کارد فنی با دل وجان  دانسته‌های خود را به ما منتقل می‌کنند و دوست دارند بسکتبال بانوان به جایگاه خوبی برسد. این حس به بازیکنان هم منتقل شده به گونه‌ای که بازیکنان جوان و باتجربه برای بسکتبال پا به پای هم تلاش می‌کنند. امیدوارم با نتیجه گرفتن در مسابقات جواب زحمات کادر فنی و فدراسیون را بدهیم.

برای تیم ملی آرزوی موفقیت بکنید

اسماعیل زاده در پایان گفت: امیدوارم از شروع کارمان انرژی‌ها مثبت باشد و بازیکنانی که دعوت شدند یا نه و خط خوردند با تمام وجود برای تیم ملی آرزوی موفقیت کنند. 

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار روز ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.